שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

שנפ מעדיפה לייבא מצברים, ועובדי הייצור המקומיים ישלמו את המחיר

יצרנית המצברים מנתניה בשליטת קרן סקיי של צבי יוכמן, שמעסיקה 116 עובדים, פרסמה אזהרת רווח. במסגרת הרה־ארגון תבצע שנפ מחיקת מלאי ותמכור בהפסד ציוד ייצור שלא יהיה בו צורך

חזי שטרנליכט 19:3926.12.18

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

יצרנית המצברים שנפ עומדת בפני גל פיטורים. דירקטוריון החברה החליט על הליך של ארגון מחדש במגזר המצברים, שעתיד לכלול פעולות לשיפור הרווחיות, פיטורי עובדים ורה־ארגון לוגיסטי.

יוכמן. הקרן מחזיקה ב־29.07% משנפ יוכמן. הקרן מחזיקה ב־29.07% משנפ

        

 

ייבחנו פיטורי מנהלים

 

ההנהלה מתכננת לקצץ בעיקר בייצור המצברים בישראל, וזאת לנוכח הוזלת יבוא המצברים מחו"ל ועלויות הייצור הגבוהות בארץ.

 

החברה מציינת גם את הירידה במחירי המכירה של המצברים בארץ בסביבת השוק התחרותי. הנהלת שנפ פרסמה אזהרת רווח בשל מחיקת מלאי ומכירה צפויה בהפסד של ציוד שלא ייעשה בו שימוש לאחר הקיצוצים. מניית החברה עלתה אתמול ב־2.2%, ושווי השוק שלה עמד על 183 מיליון שקל.

 

בעניין הפיטורים מציינת החברה כי תפעל "לצמצום משמעותי של כוח האדם המועסק במערך הייצור. לעניין זה יצוין, כי במסגרת זו תיבחן מחדש גם העסקתו של דרג ניהולי של החברה, שסמכויותיו ואחריותו כרוכים במערך הייצור".

 

נכון לסוף 2017 העסיקה שנפ 116 עובדים: 9 בהנהלה ומנהלה, 54 בייצור ו־53 בשיווק. מדובר במספר זהה למצבת העובדים בסוף 2016, אולם חל שינוי במחלקות, כאשר מספר עובדי הייצור ירד בעוד מספר העובדים בשיווק עלה. כבר בסוף 2017 ציינה הנהלת שנפ כי הירידה במספר עובדי היצור נובעת ממגמת המעבר למצברים מיובאים.

 

ציוד יימכר בהפסד

 

שווי הרכוש שהחברה מתכננת למכור עמד בספרים, בתום הרבעון השלישי, על 15 מיליון שקל, והחברה מעריכה כי מימושו יניב "מיליוני שקלים בודדים". לכן המכירה תוביל להפחתת ערך הציוד ותשליך באופן מהותי על דו"ח רווח והפסד של החברה.

 

קרן סקיי של צבי יוכמן מחזיקה ב־29.07% משנפ ונתחים נוספים מוחזקים בידי אורי רוזנשיין, תמר בן־עוזיליו ואמיר פועה - ילדיו של משה רוזנשטיין, שנמנה עם מקימי החברה ב־1951 — שכל אחד מהם מחזיק ב־11.95%.

 

הכנסותיה של החברה, הפועלת מאזור התעשייה הצפוני של נתניה, הסתכמו בשלושת הרבעונים הראשונים של השנה ב־413 מיליון שקל, ירידה של 4.5% לעומת התקופה המקבילה. הרווח התפעולי הסתכם ב־35.4 מיליון שקל, ירידה של 13.6% לעומת תשעת החודשים המקבילים. הרווח הנקי עמד על 23.3 מיליון שקל לעומת 27.4 מיליון שקל בתקופה המקבילה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x