$
בורסת ת"א

עלייה של 4.5% ברווחי הבינלאומי, צמיחה של 7% באשראי למשקי הבית

בינלאומי נהנה ברבעון מרווח חד פעמי של 65 מיליון שקל ממכירת מניות הבורסה; הרווח הנקי עמד על 212 מיליון שקל, התשואה להון על 11.1% - הבנק יחלק דיבידנד של 100 מיליון שקל

רחלי בינדמן 09:0521.11.18

הבנק הבינלאומי בניהולה של סמדר ברבר צדיק סוגר את עונת דוחות הבנקים ומציג בסיכום הרבעון השלישי רווח רבעוני של 212 מיליון שקל, עלייה של 4.4% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. הרווח משקף לבנק תשואה להון נאה של 11.1%. הדירקטוריון הודיע על חלוקת דיבידנד של 100 מיליון שקל.  

בנטרול רכיבים חד פעמיים עמד הרווח הנקי על 178 מיליון שקל, עלייה של 4.1% בהשוואה לרבעון המקביל - התשואה להון עמדה על 9.2%. הרכיבים החד פעמיים המנוטרלים בסעיף זה כוללים רווח של 65 מיליון שקל ממכירת מניות הבורסה, אשר קוזז בחלקו בהפרשה של 31 מיליון שקל להוצאות המיזוג הצפוי עם בנק אוצר החייל. 

 

רווחי המימון של הבנק הבינלאומי מפעילותו השוטפת צמחו ב-12.2% ל-662 מיליון שקל – בעיקר בזכות עליה בהיקפי הפעילות. תיק האשראי צמח ב-6.5% ל-85.4 מיליארד שקל בהשוואה לרבעון המקביל. 

 

הבינלאומי הוא הבנק היחיד שמציג צמיחה במגזר משקעי הבית והבנקאות הפרטית, בשיעור של  7.4%. בעוד שהמתחרים מצמצמים חשיפה לאשראי צרכני (אך בעיקר ללקוחות הבנק בעלי פרופיל סיכון נמוך), בינלאומי רושם צמיחה של  5.1% באשראי לעסקים קטנים ובינוניים, מול 2.8% בלבד בעסקים גדולים.

 

יחס היעילות של הבנק, הנמוך במערכת, רשם שיפור, עם נתון של 67.7% מתחילת השנה לעומת 69.1% בתקופה המקבילה אשתקד. הבנק הודיע רק באחרונה על מיזוג בנק אוצר החייל לתוכו במטרה לצמצם עלויות מטה - מהלך שמעורר כעת עיצומים מצד עובדי הבנק.

 

 סמדר ברבר-צדיק מסרה: "תוצאות הבינלאומי משקפות המשך של המגמה הניכרת מזה תקופה ארוכה - צמיחה בפעילות ובהכנסות תוך שמירה על רמת האיתנות הפיננסית של הבנק. ברבעון השלישי קיבל דירקטוריון הבנק החלטה על מיזוג בנק אוצר החייל תוך שימור המותג החזק והוותיק על כל ערכיו ותכניו ושימור מערך הסניפים, וכן מבוצעת בהצלחה תכנית פרישה מרצון של מנהלים ומורשי חתימה בבינלאומי. ההוצאות בגין מהלכים אלה ,שניכרות ברבעון, הן בבחינת השקעה לעתיד שאת פירותיה נראה בהמשך".

 

 

סמדר ברבר צדיק מנכ"לית הבנק הבינ"ל סמדר ברבר צדיק מנכ"לית הבנק הבינ"ל צילום: רמי זרינגר

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x