$
בורסת ת"א

הסכם חדש ליוניטרוניקס: תקים חניון אוטונומי בבוסטון ב-10 מיליון דולר

הפרויקט יושלם עד 2020; יוניטרוניקס חתמה עד כה על 16 הסכמים בצפון אמריקה להקמת חניונים אוטנומיים - 6 מהם הושלמו והשאר בשלבי ביצוע שונים.

חזי שטרנליכט 15:0816.09.18

חודש לאחר שדיווחה כי היא שוקלת לפצל את תחום החניונים האוטונומיים מהפעילות העיקרית שלה, מודיעה חברת יוניטרוניקס על עסקה חדשה: החברה תקים בבוסטון (באמצעות חברה שבשליטתה) חניון אוטונומי, תמורת 10.1 מיליון דולר (כ-36 מיליון שקל) - פרויקט שצפוי להסתיים במהלך שנת 2020. 

 

יוניטרוניקס שבשליטת קרן פימי עוסקת בתחום האוטומציה של מחסנים וחניונים אוטונומיים. את החברה מנהל חיים שני לצד יו"ר הדירקטוריון עמית בן צבי. עם ההסכם הנוכחי רושמת החברה 16 עסקאות חניונים אוטונומיים בצפון אמריקה, 6 מהם כבר הושלמו ונסמרו ללקוחות ו-9 נוספים בשלבי ביצוע שונים (אליהם מצטרף ההסכם החדש). 16 החניונים מתוכננים להכיל יחדיו כ-4,000 מקומות חניה.

 

"ארבעת ההסכמים עליהם חתמנו מתחילת השנה להקמת חניונים אוטונומיים בארה"ב, בהיקף מצטבר של קרוב ל-133 מיליון שקל, מעידים על הביקוש הגובר למערכת הרובוטית המתקדמת שלנו ועל ההכרה של יזמים ומפעילי חניונים ביתרון התחרותי של הטכנולוגיה של החברה ואיכות מוצריה." אמר המנכ"ל שני.

 

פימי רכשה מחצית (49.99%) מיוניטרוניקס בחודש מרץ לפני שנתיים בהשקעה של 110 מיליון שקל. העסקה בוצעה בשער של 16 שקלים למניה, כאשר שווי המניה בבורסה כעת עומד על כמעט 27 שקלים, גבוה ב-67% מהשווי שבו נכנס פימי להשקעה. החברה נסחרת לפי שווי של כ-367 מיליון שקל.

 

ב-20 באוגוסט דיווחה יוניטרוניקס שהיא שוקלת לפצל את פעילות הפתרונות האוטונומיים שהיא מייצרת לחברה בת בשם "יוטרון". המהלך המורכב עדיין דורש אישורים רגולטורים ולא ברור מתי ואם הוא צפוי לקרות, אך הוא מעיד על מחשבות הדירקטוריון וההנהלה באשר לצפוי בתחום הפעילות המדובר. ביוניטרוניקס הסבירו את ההיגיון בפיצול בכך שהוא יתרום לצמיחה מיטבית של מגזר המוצרים והחניונים בנפרד. בחברה הסבירו שקיים שוני מהותי הן באופי הפעילות של כל מגזר והן בבשלות התפעולית-ארגונית שלו.

 

 

חניון יוניטרוניקס חניון יוניטרוניקס צילום: יחצ

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x