$
שווקי חו"ל

פימי רוכשת 9% ממניות עמיעד מערכות ב-5.3 מיליון דולר

הקרן רכשה את המניות לפי שווי השוק של עמיעד בלונדון - 59 מיליון דולר; החברה שבשליטת קיבוץ עמיעד עוסקת בפיתוח, ייצור ומכירה של מערכות סינון מים לשימוש תעשייתי, חקלאי וביתי

גולן חזני 13:5823.07.18

קרן פימי מסמנת את ההשקעה הבאה שלה ורוכשת 9% ממניות חברת עמיעד מערכות מים תמורת כ-5.3 מיליון דולר - המניות נרכשו מידי קרן ההשקעות הבריטית-אמריקאית KVI, לפי שווי השוק של עמיעד מערכות בבורסה של לונדון, 59 מיליון דולר (45 מיליון ליש"ט).  

קיבוץ עמיעד הוא בעל השליטה בחברה (48.4%), לצד חברת ברמד שבשליטת קיבוצים סער ועברון המחזיקה ב-9% וקיבוץ בית זרע המחזיק ב-4.5%. בין שני הגופים לעמיעד קיים הסכם שליטה שתקף לעוד כשנה. שתי קרנות זרות מחזיקות יחד ב-12% נוספים.

 

לכאורה, מדובר בעסקה חריגה של פימי, של מניות מיעוט בחברה, מול הדפוס המקובל של הקרן הנוהגת לרכוש שליטה בחברות. ואולם בכמה מקרים בעבר, רכישת השליטה בחברות גדולות כמו ריטליקס, גילת ואורמת, הגיעה רק בהמשך לרכישות קטנות בבורסה ולעתים רכישות מבעלי השליטה, עד לשלב שבו הקרן אוחזת בשליטה או בעמדה שממנה הדרך להשגת השליטה פתוחה בפניה. .

 

פימי טוענת בעקביות שהיא אינה מבצעת 'השתלטות עוינת' ושהמהלכים שהיא מבצעת הם 'השלטות אוהדת'. כך או כך, סביר להניח שפימי לא תישאר עם החזקה של 9% בעמיעד מערכות מים אלא תשאף להגדיל את חלקה. עמיעד מעסיקה מעל 700 עובדים ברחבי העולם ועיקר מכירותיה הן לייצוא - לצד הכנסות של 112 מיליון דולר בשנת 2017, עמיעד לא הצליחה לייצר רווחים בהיקפים מהותיים. זוהי חברה הפועלת בשוק צומח ושמתאימה לפרופיל החברות שאליהן פונה פימי.

 

עמיעד עוסקת בפיתוח, ייצור ומכירה של מערכות סינון מים. המערכות שלה מיועדות לשימוש תעשייתי, בתחומי השקיה, מי נטל, נפט וגז ובתחומי השימוש הביתי. החברה מתמחה בטכנולוגיית המסננים בעלי יכולות ניקוי עצמי אוטומטיות. המפעל המרכזי של החברה נמצא בקיבוץ עמיעד שבצפון. החברה הונפקה בבורסת ה-AIM בלונדון בשנת 2005. מנכ"ל החברה הנוכחי, דורי יבזורי, בעבר מנכ"ל חברת תמה, מונה לתפקידו בספטמבר 2016.  

 

ישי דוידי מייסד ושותף בקרן פימי ישי דוידי מייסד ושותף בקרן פימי צילום: יונתן בלו

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x