שוק ההון

באפט על המטבעות הווירטואליים: "כמעט בטוח שזה יסתיים ברע"

בריאיון ל-CNBC התייחס יו"ר ומנכ"ל ברקשייר לשיגעון הביטקוין ואמר שאינו צופה לו סוף טוב; עוד אמר באפט שמינוי שני סגני היו"ר בחברה אינו מצביע על שינוי במצבו הבריאותי, אלא חלק מתהליך

שירות כלכליסט 17:2010.01.18

מינוי שני סגני היו"ר חדשים בברקשייר הת'אוויי נעשה כחלק מ"תהליך להכנת יורשים בבוא העת", ואין לו קשר למצבו הבריאותו של וורן באפט, כך אמר היום (ד') באפט ל-CNBC.

"אני במצב בריאותי טוב להפליא", אמר המיליארדר בן ה-87, והוסיף כי אם היה חווה בעיות בריאותיות - היה מדווח על כך מיד לדירקטוריון ולבעלי המניות.

 

וורן באפט וורן באפט צילום: גטי אימג'ס

 

 

מוקדם יותר היום הודיעו מטעם הקונגלומרט על מינוי שני סגני יו"ר חדשים: אג'יט ג'יין שישמש כסגן יו"ר לפעילות החברה בתחום הביטוח, וגרגורי אבל (55) שיהיה סגן יו"ר לפעילות שאינה בתחום הביטוח. "הם דמויות המפתח", אמר באפט. "לשניהם זורמת ברקשייר בדם".

 

באפט יישאר בתפקידו כיו"ר ומנכ"ל החברה, ושותפו הוותיק צ'ארלי מנגר בן ה-94 יישאר בתפקידו כסגן יו"ר.

 

באפט, שנמנע מלנקוב בשם יורשו, אמר בעבר כי דירקטוריון ברקשייר יודע מי יהיה זה שיחליף אותו אם משהו יקרה לו, וההערכות התמקדו באבל ובג'יין. באפט אמר היום כי את שניהם היה אפשר לקדם כבר לפני חמש שנים.

 

אבל הצטרף לברקשייר הת'אווי אנרג'י קומפני ב-1992 וכרגע משמש כיו"ר וכמנכ"ל החטיבה. ג'יין הצטרף לברקשייר הת'אווי אינשורנס גרופ  ב-1986 ומשמש כסגן נשיא בכיר של "נשיונל אינדמניטי קומפני" ואחראי על פעילות ביטוחים חוזרים.

 

על מנת לסייע לשניים בתפקידיהם החדשים, הצביע דירקטוריון החברה להגדיל את מספר חבריו מ-12 ל-14.

 

באפט התייחס בריאיון גם לשיגעון המטבעות הקריפטוגרפיים, ואמר "אני יכול לומר כמעט בוודאות שיהיה לסיפור הזה סוף רע". הערתו של מנכ"ל ברקשייר על המטבעות הווירטואליים מגיעה יום לאחר שג'יימי דיימון, מנכ"ל ג'יי פי מורגן, אמר שהוא נסוג מההצהרה שלו כי הביטקוין הוא תרמית, והוסיף כי למרות דעתו השלילית בעניין - יש לעקוב אחר התפתחות המטבעות הווירטואליים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x