שווקי חו"ל

חברת ההשקעות של באפט טיפסה לשיא של 300 אלף דולר למניה

מניית ברקשייר האת'ווי עולה דווקא על רקע ירידות ברווח התפעולי, ההערכות הן שהחברה תהיה אחת מהמרוויחות הגדולות של רפורמת המס; בין החברות המועטות שהמניה שלהן הגיעה לשווי כזה: אמזון וגוגל

שירות כלכליסט 12:4219.12.17
המניה של ברקשייר האת'ווי, חברת ההשקעות של וורן באפט, טיפסה אתמול (ב') לראשונה לשווי של 300 אלף דולר, עלייה המשקפת את אמון המשקיעים בקונגלומרט, ואת ההערכה כי החברה תרוויח מרפורמת המסים המתוכננת בארה"ב, זאת על אף שבארבעת הרבעונים האחרונים דיווחה על ירידה ברווח התפעולי.

המניה חצתה את רף ה-300 אלף דולר לאחר שהתחזקה מאז תחילת השנה ב-22.9%. לשם השוואה, מדד S&P 500 עלה באותה תקופה ב-20%. יתרה מכך, המניה עלתה בקרוב ל-10% מאז 16 בנובמבר, אז אושרה בבית הנבחרים רפורמת המס.

וורן באפט וורן באפט צילום: רויטרס

 

העלייה הזו בשווי המניות מתרחשת דווקא לאחר שהחברה דיווחה על ביצועים תפעוליים בינוניים יחסית לשנים הקודמות. הרווח התפעולי, שטיפס ב-1% ב-2016, ירד בין החודשים ינואר וספטמבר ב-16%, על רקע ההפסדים של חברות ביטוח המשנה כתוצאה מסופות ההוריקן שפגעו השנה בארה"ב.

 

לברקשייר מעל 90 יחידות תפעול, ביניהן חברות גדולות כמו חברת הרכבות BNSF וחברת ביטוח המכוניות גייקו, וכן חברות קטנות יותר כמו רשת הגלידריות דיירי קווין, יצרנית הסוללות דורסל, מותג ההלבשה התחתונה פרוט אוף דה לום ואנציקלופדיות וורלד בוק.

 

כיוון שמרבית העסקים שלה ממוקדים בכלכלה האמריקאית, ההערכה היא כי ברקשייר תתגלה כאחת המרוויחות הגדולות של רפורמת המס. להערכתו של מאיר שילדס, אנליסט ב-KBW, הורדת מס החברות בארה"ב מ-35% ל-21%, צפויה להעלות בשנה הבאה את ההכנסות של ברקשייר בערך ב-2.6 מיליארד דולר, שהם 15%.

 

ברקשייר מצטרפת כעת לרשימה מצומצמת של חברות שמחיר המניה שלהן עלה לרמות אלה. חברות נוספות במועדון האקסקלוסיבי הן אמזון והחברה האם של גוגל – אלפבית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x