$
שווקי חו"ל

מנכ"ל ג'יי.פי מורגן ג'יימי דיימון כבר לא בז לביטקוין

ארבעה חודשים לאחר שקרא למטבע הווירטואלי "תרמית'", דיימון מכיר בחשיבותה של טכנולוגיית הבלוקצ'יין ובצורך להמתין להכרעה של הממשלות בעניין הביטקוין

שירות כלכליסט 15:4509.01.18

יו"ר ומנכ"ל ג'יי.פי מורגן ג'יימי דיימון, נסוג חלקית מהביקורת החריפה שמתח לאחרונה על מטבעות וירטואליים – ואומר שלמרות דעתו השלילית בעניין, יש לעקוב אחר ההתפתחות בהמשך.  

בחודש ספטמבר כינה דיימון את הביטקוין "תרמית". חודש לאחר מכן אמר מנכ"ל ג'יי.פי מורגן: "אם אתה מספיק טיפש לרכוש את המטבע, יבוא יום ותשלם על כך את המחיר".

 

אולם היום (ג') הטון של המנכ"ל כבר היה שונה. "הבלוקצ'יין הוא דבר אמיתי. אפשר לקבל קריפטו-דולרים במטבע ין ודברים כאלו. בכל הנוגע להנפקות מטבע ראשונות, צריך לבדוק כל אחת מהן לגופה", אמר דיימון בראיון ל"פוקס ביזנס".

 

אשר לעניין הביטקוין עצמו, העמדה הנוכחית שהציג דיימון היא שלצד יחסו השלילי לעניין, יש מקום להמתין להתפתחויות ברמה המשמעותית יותר של המדינות. "המטבע הזה הוא עבורי הוא מה שהממשלות יקבעו לגביו כשהוא יהפוך למשהו ממש גדול. יש לי פשוט דעה שונה מזו של אחרים לגביו"

 

הנפקת מטבע ראשונית (ICO) היא אמצעי מעורר מחלוקת של חברות הסוחרות במטבעות ווירטואליים לגייס מימון. "אני לא כל כך מתעניין בנושא", אמר דיימון בראיון ל"פוקס ביזנס".

 

ג'יימי דיימון ג'יימי דיימון צילוםם: בלומברג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x