$
שווקי חו"ל

תגובת שרשרת: מודי'ס הורידה את דירוג החוב של טבע

דירוג האשראי של טבע נחתך בדרגה אחת, עם אופק שלילי. לפי כלכלני מודי'ס, "קיצוץ הדיבידנד ומכירת נכסים יספיקו לשירות החוב של החברה ב-12 החודשים הקרובים"

אלי שמעוני 08:3004.08.17

חברת הדירוג מודי'ס הורידה אמש את הדירוג של טבע- בעקבות הדוחות הכספיים הגרועים שפרסמה ענקית התרופות אשר כללו גם הורדת תחזיות. הדירוג של חברת התרופות הישראלית הורד בדרגה אחת, לרמה של Baa3, עם אופק שלילי. אמש קרסה מניית טבע ב-24% בוול סטריט, וב-17.8% בבורסה בתל אביב.

 

"הורדת הדירוג לטבע משקפת האטה בהקטנת המינוף הצפויה שלה, לאור הצפי לחולשה בשוק הגנרי בו פועלת החברה והתחרות הצפויה לתרופת הדגל שלה - הקופקסון", קבעו כלכלני מודי'ס.

 

בחברת הדירוג הוסיפו כי לחץ המחירים של התרופות הגנריות ודחיות נוספות בהשקות של תרופות חדשות עשויים להמשיך ולהעיב על עסקיה של טבע גם ב-2018. עובדה זו הביאה את מודי'ס להעניק לה תחזית דירוג שלילית ל-12-18 החודשים הקרובים; המשמעות - בתקופה זו, הסיכוי להורדת דירוג גבוה מהסיכוי להעלאת דירוג. במודי'ס סבורים כי בטבע עדיין מחויבים להורדת החוב הענק, לאחר שהחברה הודיעה על קיצוץ הדיבידנד הרבעוני שלה ב-75% . בחברת הדירוג מציינים כי מהלך זה, בצירוף מכירת נכסים קיימים של טבע, יספק את צרכי החוב של החברה ב-12 החודשים הקרובים.

 

אתמול הודיעה טבע מוקדם על מחיקה של 6.1 מיליארד דולר בגין עסקי הגנריקה בארה"ב ועל הפסד של 6 מיליארד דולר ברבעון השני - לעומת רווח של 188 מיליון דולר ברבעון המקביל. בנוסף, התחזית על בסיס non-GAAP עודכנה מטה - כאשר ההכנסות צפויות להסתכם בטווח שבין 22.8 לבין 23.2 מיליארד דולר. זאת, בהשוואה לטווח הצפוי הקודם של 23.8-24.5 מיליארד דולר. בעקבות הדוחות הודיעה טבע כי תפטר 2,000 עובדים נוספים עד סוף השנה מעבר ל-5,000 המשרות שקיצצה במסגרת המיזוג עם אקטביס.  

 

יצחק פטרבורג יצחק פטרבורג צילומים: עמית שעל, בלומברג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x