$
שווקי חו"ל

טבע תפטר 7,000 עובדים; פטרבורג: "נסגור 15 מפעלים בשנתיים הקרובות"

לאחר מחיקת הענק הודיעה טבע כי תפטר 2,000 עובדים נוספים עד סוף השנה מעבר ל-5,000 המשרות שקיצצה במסגרת המיזוג עם אקטביס. המנכ"ל יצחק פטרבורג: "ספגנו מכה קשה בעסקי הגנריקה בארה"ב, אם תאושר גרסה גנרית לקופקסון הרווח הנקי יירד ב-25-20 סנט למניה"

שירות כלכליסט 15:3303.08.17

לאחר הדוחות המאכזבים ומחיקת הענק, מנכ"ל טבע יצחק פטרבורג פנה למשקיעים בשיחת ועידה, ודן בין היתר בתוכניות של טבע להתמודד עם המשבר: "אנו צפויים לסגור 6 מפעלים במהלך 2017 ו-9 מפעלים בשנת 2018 ונצא מכמה עשרות אזורי פעילות בעולם", אמר פטרבורג, והוסיף: "נכניס כ-2 מיליארד דולר בתוך חודשים ספורים ממכירת נכסים".

  

לשאלת אנליסט ישראלי לגבי הפיטורים בישראל אמר פטרבורג: "זו החלטה לא קלה אבל אנחנו מאמינים שזה חשוב בראש ובראשונה בשביל להמשיך להעסיק בישראל". בחודש שעבר הודיעה טבע על פיטורי 350 עובדים ממפעלים בכפר סבא ובפתח תקווה.

 

היום מסרה החברה כי החברה מתכוונת לפטר עוד 2,000 עובדים ברחבי העולם, בנוסף ל-5,000 המשרות שקוצצו במסגרת המיזוג עם חטיבת הגנריקה של אלרגן. בסה"כ יפוטרו 7,000 עובדים. "עד סוף השנה טבע תשלים פיטורים של 7000 עובדים על רקע המיזוג עם אקטביס", אמר פטרבורג.

 

 

"כולנו בטבע מבינים את האכזבה מהתוצאות. זה קורה בשל ההרעה בפעילות בארה"ב, ודרישה של הלקוחות שלנו להנחות גדולות יותר. הצרכנים משיגים מחירים טובים יותר בשל התחרות בשוק הגנרי. ספגנו פגיעה קשה בעסקי הגנריקה בארה"ב, אם תאושר גרסה גנרית לקופקסון הרווח הנקי למניה יירד ב-25-20 סנט", אמר המנכ"ל (הזמני) של טבע בעניין הקשיים של הפרק מבחינת החברה. עם זאת אמרו בטבע, במהלך שנה זו לא צפויה תחרות גנרית לקופקסון.

 

 

 

מוקדם יותר היום (ה') הודיעה החברה על מחיקה של 6.1 מיליארד דולר בגין עסקי הגנריקה בארה"ב ועל הפסד של 6 מיליארד דולר ברבעון השני - לעומת רווח של 188 מיליון דולר ברבעון המקביל.

 

בשורת ההכנסות הציגה טבע תוצאות סבירות. ההכנסות ברבעון השני של השנה עמדו על 5.7 מיליארד דולר, עליה של 13% בהשוואה לרבעון השני של 2016, בעיקר עקב הכללת מכירות אקטביס ג'נריקס לאחר השלמת הרכישה באוגוסט 2016. עם זאת, ההכנסות היו נמוכות בהשוואה לממוצע התחזיות של האנליסטים שעמד על 5.72 מיליארד דולר. 

 

יצחק פטרבורג יצחק פטרבורג צילום: עמית שעל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x