שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

פורסייט מפנקת 12 עובדים עם אופציות בשווי 4 מיליון שקל - עמוק בתוך הכסף

מחיר המימוש של האופציות נקבע על 3.57 שקלים, בעוד מניית החברה נסחרת כעת במחיר של 7.75 שקלים. מדובר בעובדים שמעניקים לחברה שירותי פיתוח תוכנה

גיל קליאן 13:3613.06.17

פורסייט מפנקת את עובדיה עם מענק אופציות עמוק בתוך הכסף. החברה דיווחה היום (ג') על הענקת אופציות ל-12 עובדים של החברה האם של פורסייט, חברת מגנ"א. על פי הדיווח, אותם 12 עובדים של מגנ"א מעניקים לפורסייט שירותי פיתוח תוכנה.

 

מדובר בכמות של 970 אלף אופציות, שיוענקו לעובדים כאשר הם נושאים מחיר מימוש של 3.57 שקלים לאופציה. בעת כתיבת הידיעה נסחרת מניית פורסייט במחיר של 7.75 שקלים - כך שמדובר ברווח "על הנייר" של 4.18 שקלים לכל אופציה - או 4 מיליון שקל בסך הכל.

מה דעתך על מניית פורסייט:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

בנוסף, העובדים יוכלו לממש חלק מהאופציות מיידית. לפי הדיווח, האופציות יבשילו ב-12 מנות רבעוניות שוות, כאשר התאריך ממנו יתחילו האופציות להבשיל הוא 1 בינואר 2017. כלומר, העובדים יקבלו את האופציות כאשר 2 מנות כבר מוכנות ובשלות למימוש מיידי.

 

הענקת אופציות לעובדים נועדה לתגמל את אותם עובדים לטווח הארוך. לכן, לרוב נוהגות החברות בבורסות לחלק אופציות "מחוץ לכסף" - כלומר אופציות שמחיר המימוש שלהן גבוה ממחיר המניה בבורסה. מהלך כזה אמור לספק תמריץ נוסף לעובד לפעול לייצור ערך עבור החברה, על מנת לדאוג לכך שמנייתה תעלה. כמו כן, החברות חוסמות את מימוש האופציות לפרק זמן של שנה (בדרך כלל) כדי לתמרץ את העובדים להישאר בחברה ולא סתם לחלק להם מענק ששקול לבונוס כספי במזומן. 

 

במקרה של פורסייט, בחרה החברה לנהוג אחרת. למרות זאת היא בחרה לציין בדיווח כי "כתבי האופציה יוקצו לניצעים ללא תמורה, על מנת לתמרץ אותם להמשיך לפעול למען השבחת הטכנולוגיה של החברה והגדלת ערכה".

 

מחיר המימוש של האופציות נקבע על פי המחיר הממוצע של מניית החברה בבורסה מתחילת השנה. חישוב זה העלה מחיר מימוש נמוך במיוחד, לאחר שמניית פורסייט זינקה במהלך השנה ובמיוחד אחרי עסקת מובילאיי - שהביאה לעניין רב של משקיעים בפורסייט. פורסייט מפתחת מערכת לסיוע לנהג, וכן מפתחת מערכות נהיגה אוטונומית - אך בניגוד למובילאיי, לחברת פורסייט אין מוצר בשוק.

 

מתחילת השנה זינקה מניית פורסייט ב-345% והחברה נסחרת לפי שווי של כ-730 מיליון שקל. החברה מנוהלת על ידי חיים סיבוני, שמחזיק בעצמו ב-2 מיליון אופציות של החברה שהוענקו לו בעבר.

 

 

חיים סיבוני חיים סיבוני צילום: עמית שעל

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x