$
בורסת ת"א

צים: מו"מ להסדר מול הנושים מעכב פרסום דו"חות הרבעון

חברת הספנות שעברה הסדר חוב חוששת מהרעה נוספת במצבו של הענף ומבקשת לדחות פירעון חוב של 100 מיליון דולר, בין היתר לבעלי אוניות

רעות שפיגלמן 08:3504.09.16

אף שעונת הדו"חות הרבעוניים הסתיימה בשבוע שעבר, חברת הספנות צים עדיין לא פרסמה את התוצאות הכספיות שלה לרבעון השני. הסיבה לדחייה: מגעים שהיא מנהלת מול כמה נושים שלה, בהם בעלי אוניות, לדחייה של עד שנה בתשלומים של 100 מיליון דולר כלפיהם, שתעניק לה הקלה תזרימית.  

ענף הספנות בעולם מדשדש ובצים מעוניינים להיערך להחרפה אפשרית במצבו. על רקע זה צים גם סיכמה לפני כחצי שנה מול הבנקים המממנים על הגדלת המרווח בחלק מאמות המידה שבהן היא מחויבת לעמוד מולם.

 

צים קיבלה את הסכמתם של הנושים המובטחים שלה בדחיית פרסום הדו"חות, ובמקביל, אסיפת בעלי אג"ח ד' אישרה ביום חמישי לדחות ל־2018 תשלומים של 4.5 מיליון דולר שהיתה אמורה לפרוע כלפיהם החל מהחודש. צים סיכמה עם בעלי האג"ח על דחייה בקצב התשלומים, אך הפירעון המלא של הסדרה, כך על פי התכנון, צפוי להתבצע במועדו.

 

הדיווח של צים לבורסה נעשה רק לגבי בעלי האג"ח שלה, שכלפיהם היא מחויבת בדיווח במסגרת הסדר החוב שנעשה ב־2014, אך לא לגבי מגעים המתנהלים מול נושים נוספים, מכיוון שהיא איננה חייבת בדיווח על כך. השלמת המגעים מול הנושים מחייבת גילוי בדו"חות החברה, ובצים ממתינים להשלמת המהלך שלאחריו תפרסם החברה את דו"חות הרבעון השני, ככל הנראה במהלך החודש הקרוב.

 

צים, שמוחזקת על ידי קנון הולדינגס של עידן עופר, סיימה את הרבעון הראשון עם ביצועים חלשים ועם 204 מיליון דולר בקופת המזומנים. ינואר־מרץ 2016 התאפיינו בשפל היסטורי במחיר הממוצע להובלת מכולות שירד ב־25% לעומת הרבעון המקביל, ל־943 דולר למכולה בודדת, והכנסות החברה נחתכו ב־20% ל־623 מיליון דולר. צים הציגה ברבעון הראשון הפסד של 58 מיליון דולר לעומת רווח נקי של 10.6 מיליון דולר ברבעון המקביל ושיעור EBITDA לעומת ההכנסות של 1.7% לעומת שיעור של 10.7% ברבעון המקביל.

 

צים צים צילום: אריאל ורהפטיג

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x