$
בורסת ת"א

איי.סי.פאואר השביתה תחנת כוח בפרו לאחר כשל מערכתי

החברה שבשליטת קנון צפויה להיקנס על ידי הרשויות בפרו על תקופת ההשבתה, שתימשך על פי הערכה ראשונית כחצי שנה. "החברה מצפה לקבל פיצוי כספי על כל הפסדיה מקבלנית הביצוע, יצרנית הציוד או חברת הביטוח"

מיקי גרינפלד 12:5128.08.16

איי.סי פאואר (ICP) מודיעה היום (א') על השבתת תחנת הכוח Samai בפרו, לאחר כשל מערכתי. מדובר בתחנה חדשה, שנכנסה לפעילות רק בחודש מאי, עם כושר ייצור של עד 600 מגה-ואט.  

הודעת איי.סי.פאואר יצאה בדיווח לבורסה של קנון, המחזיקה בחברה. על פי הדיווח, ארבע יחידות התפעול של תחנת הכוח הושבתו, לאחר שנתגלו נזקים במרכזים 2, 3, ו-4. מהנדסים של החברה, לצד נציגי קבלנית הביצוע שהקימה את התחנה ושל יצרנית הציוד עורכים בדיקות על מנת לזהות את מקור התקלות.

 

עלויות הבדיקות והתיקונים עדיין לא נקבעו. על פי ההערכות בשלב מוקדם זה, ארבע היחידות האמורות יחזרו לפעילות מלאה בתוך שישה חודשים, אף שהחברה אינה יכולה להתחייב על התקופה שתידרש בפועל.

 

איי.סי פאואר צפויה להיקנס על ההשבתה. "גובה הקנס ייקבע על פי התקופה שבה התחנה לא תפעל", מציינת החברה בדיווח, ומוסיפה כי היא "מצפה לקבל פיצוי כספי על כל הפסדיה, מקבלנית הביצוע, מיצרנית הציוד או מהחברה המבטחת את התחנה".

 

איי.סי פאואר עוסקת בייצור חשמל בכמה מדינות בדרום ומרכז אמריקה ובישראל, כשעיקר הפעילות שלה מתרכז בפרו. תחנת הכוח הגדולה ביותר שלה בפרו היא Kallpa, עם כושר ייצור של 1,063 מגה־ואט.

 

במקביל להודעתה בעניין Samai הודיעה החברה (גם כן במסגרת הדיווח של קנון) כי תחנת הכוח ההידרואלקטרית Cerro del Aguilla נכנסה לפעילות מלאה. כושר הייצור של תחנה זו צפוי להיות 510 מגה־ואט.

 

חברת האחזקות קנון שבשליטת עידן עופר נוצרה כתוצאה מהצורך של החברה לישראל לפצל בין הפעילות היציבה שלה בישראל - האחזקה בכיל ובבזן - שנותרה בידי החברה לישראל, ובין הפעילות היזמית של החברה. הרקע לפיצול היה דיסקאונט עמוק שנוצר במניית החברה לישראל על רקע חששות המשקיעים שאותם מיזמים חדשים יפגעו בערך של החברה לישראל.

 

במסגרת הפיצול ריכזה החברה לישראל את כל הפעילות שלה, מלבד האחזקה בכיל ובבזן, לתוך חברה חדשה בשם קנון, וחילקה את מניות קנון כדיבידנד בעין למחזיקי המניות של החברה לישראל.

 

 

עידן עופר, בעל השליטה בקנון עידן עופר, בעל השליטה בקנון צילום: בלומברג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x