$
שווקי חו"ל

צוקרברג החל למכור מניות פייסבוק שברשותו - למטרות צדקה

מייסד פייסבוק, שהתחייב לתרום 99% מאחזקותיו ברשת החברתית למטרות צדקה, מכר חבילה ראשונה של 760 אלף מניות בשווי 95 מיליון דולר; שאר המניות שברשותו שוות כיום כ-50 מיליארד דולר

שירות כלכליסט 11:0820.08.16

מארק צוקרברג, המנכ"ל והמייסד של פייסבוק, מכר לראשונה מניות של הרשת החברתית - כחלק מהתחייבותו לתרום לצדקה 99% מאחזקותיו בחברה.

 

צוקרברג מכר כ-760 אלף מניות של פייסבוק בשווי המוערך ב-95 מיליון דולר, במחירים של  122.85 עד 124.31 דולר למניה. מחיר הסגירה של המניה אמש בוול סטריט היה 123.56 דולר.

 

בני הזוג צוקרברג ובתם מקס בני הזוג צוקרברג ובתם מקס

 

בדצמבר בישרו צוקרברג ורעייתו פרסיליה צ'ן על הולדת בתם הבכורה, מקס; מייסד פייסבוק הודיע באותו מעמד כי ימכור 99% ממניותיו בחברה למטרות צדקה. המניות היו שוות אז 45 מיליארד דולר - ומאז עלו ב-15%. צוקרברג אמר בעבר כי לא ימכור מניות ביותר ממיליארד דולר בשנה.

 

הקרן שייסדו בני הזוג, ואשר הכספים ממכירת המניות אמורים להגיע אליה, ביצעה עד כה השקעה אחת ידועה, של 24 מיליון דולר, בסטארט-אפ ניו-יורקי המסייע בהכשרת יזמים ומתכנתים באפריקה.

 

בפוסט שהעלה אחרי הולדת בתו, כתב צוקרברג: "בעולם כיום, הדור שלנו יכול לקדם את הפוטנציאל האנושי ואת השיוויון באמצעות ריפוי מחלות, למידה מותאמת אישית, רתימת אנרגיה נקייה, חיבור אנשים, בניית קהילות חזקות, הפחתת העוני, מתן שיוויון זכויות והפצת הבנה בין האומות", הוא כתב. "אנחנו מחויבים לעשות את חלקנו הקטן על מנת לעזור לעולם הזה, למען כל הילדים. במהלך חיינו נתרום 99% ממניותיונו בפייסבוק ונצטרף לרבים אחרים על מנת לשפר את העולם בשביל הדור הבא".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x