$
חדשות טכנולוגיה

לכבוד הולדת הבת: צוקרברג יתרום לצדקה 99% ממניותיו בפייסבוק

מייסד ומנכ"ל הרשת החברתית ורעייתו פרסיליה הודיעו על הולדת בתם מקס; שווי המניות מוערך ב-45 מיליארד דולר, וצוקרברג הודיע כי יתרום אותן "במהלך חייו"

עומר כביר 23:3901.12.15

זוז הצידה ביל גייטס, יש פילנטרופ חדש בסביבה: מייסד ומנכ"ל פייסבוק, מארק צורקברג, הודיע שיתרום במהלך חייו 99% ממניותיו ברשת החברתית למטרות צדקה. שווי המניות מוערך ב-45 מיליארד דולר, והן ייהפכו לאחת מתרומות ההון הגדולות בהיסטוריה.

צוקרברג הודיע על התרומה הערב, בפוסט שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו, בו בישרו הוא ורעייתו פרסיליה צ'ן על הולדת בתם הבכורה, מקס.

 

מארק צוקרברג, פרסיליה צ'ן ובתם מקס מארק צוקרברג, פרסיליה צ'ן ובתם מקס

 

"בעולם כיום, הדור שלנו יכול לקדם את הפוטנציאל האנושי ואת השיוויון באמצעות ריפוי מחלות, למידה מותאמת אישית, רתימת אנרגיה נקייה, חיבור אנשים, בניית קהילות חזקות, הפחתת העוני, מתן שיוויון זכויות והפצת הבנה בין האומות", הוא כתב. "אנחנו מחויבים לעשות את חלקנו הקטן על מנת לעזור לעולם הזה, למען כל הילדים. במהלך חיינו נתרום 99% ממניותיונו בפייסבוק ונצטרף לרבים אחרים על מנת לשפר את העולם בשביל הדור הבא".

 

צוקרברג הוסיף: "אנחנו יודעים שמדובר בתרומה קטנה, ביחס לכל המשאבים והכישרונות שכבר מוקדשים לסוגיות אלו, אבל אנחנו רוצים לעשות את מה שאנחנו יכולים, לעבוד לצד רבים אחרים". התרומה תושקע כנראה בקרן פילנטרופית חדשה שהקימו צוקרברג וצ'ן, בשם Chan Zuckerberg Initiative. “בחודשים הקרובים נפרסם פרטים נוספים, בעודנו מתאקלמים לקצב המשפחתי החדש", הוא הוסיף. "אנחנו מבינים שיש לכם שאלות רבות בנוגע למדוע וכיצד נעשה את זה".

  

הפוסט, שנכתב כמכתב אישי מצוקרברג וצ'ן לבתם הטרייה, נחתם בפנייה אישית: "מקס, אנחנו אוהבים אותך ומרגישים אחריות גדולות להשאיר עולם טוב יותר לך ולילדייך. אנחנו מאחלים לך חיים מלאים באותה אהבה, תקווה ואושר שאת מעניקה לנו. אנחנו ממתינים בציפייה כדי לגלות מה את תביאי לעולם הזה. באהבה, אמא ואבא". 

 

לפני כשבועיים הודיע צוקרברג כי ייקח חופשת לידה בת חודשיים; השבוע הודיעה פייסבוק כי היא מרחיבה את מדיניות חופשת הלידה שלה לכל עובדיה ברחבי העולם ללא קשר למגדר, וכי כל ההורים הטריים, אבות או אימהות יזכו לחופשת לידה בת ארבעה חודשים בתשלום. המדיניות החדשה תשפיע בעיקר על זוגות חד מיניים ועל אבות טריים שכן אמהות טריות בפייסבוק היו זכאיות עוד טרם שינוי המדיניות לחופשת לידה בתשלום של ארבעה חודשים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x