$
בורסת ת"א

חילן: בעל השליטה אבי באום יהיה יו"ר פעיל; אלי זיברט ימונה למנכ"ל

באום הודיע כי בסוף השנה יפרוש מתפקיד המנכ"ל ובמקומו ימונה אלי זיברט מי שמכהן כסמנכ"ל הפיתוח העיסקי. את הרבעון השני סיימה חילן בעלייה של 24% ברווח הנקי ל-18.7 מיליון שקל. החברה תחלק דיבידנד של 16.9 מיליון שקל

גולן חזני 11:1717.08.16

בעל השליטה בחברת חילן, אבי באום, פורש מתפקיד המנכ"ל ועובר לכהן כיו"ר פעיל במשרה מלאה, כך הודיעה היום (ד') החברה. אלי זיברט, סמנכ"ל הפיתוח העיסקי, ימונה כמנכ"ל.

באום רכש את השליטה בחילן ב-2001, אז נקראה החברה חילן-טק, יחד עם עופר הירשזון. ב-2010 רכש את חלקו של הירשזון ועבר לשליטה בלעדית בחברה. באום עומד מאחורי צמיחתה של החברה מחברה קטנה לשירותי שכר, לחברת תוכנה רב גונית שמעניקה כמעט את כל שירותי התוכנה לניהול משאבי האנוש בארגון, בשווי של 1.3 מיליארד שקל. גולת הכותרת של פעילותו היתה רכישת הפעילות של נס ישראל לפני כשנה וחצי.

 

באום אמר בהודעה לעיתונות כי "לאחר 15 שנים כמנכ"ל חילן, שנים בהן הפכה חילן מחברה לקבוצה עם צירופן של חברות בנות בהיקפי פעילות משמעותיים, הצעתי לדירקטוריון החברה לשנות את מבנה הניהול ולהתאימו לעידן הנוכחי בחיי הקבוצה. ההזדמנויות העומדות בפני הקבוצה כיום שונות מאלה שאפיינו אותה בשנים האחרונות וטיפוח מנועי הצמיחה מחייבים תשומת לב ניהולית שונה מזו שהייתה עד כה. הצעתי להתמנות ליו"ר פעיל במשרה מלאה ולפרוש מתפקיד המנכ"ל עם סיום תקופת כהונתי הנוכחית בסוף שנת 2016".

 

חילן רכשה לאחרונה 60% מפעילות חברת פתרונות התוכנה המתקדמים דנאל תמורת 54 מיליון שקל במגמה לחזק את פעילות הפינטק שלה, ותוצאות דנאל צפויות להיכלל בדוחות חילן החל מהרבעון הרביעי השנה.

 

אבי באום. השינויים ייכנסו לתוקף בינואר 2017 אבי באום. השינויים ייכנסו לתוקף בינואר 2017

 

הודעת חילופי התפקידים באה בתום רבעון שבו רשמה חילן רווח נקי של 18.7 מיליון שקל ברבעון השני, עלייה של 24% לעומת הרבעון המקביל. את המחצית הראשונה של 2016 מסיימת חילן ברווח של 41.9 מיליון שקל - החברה הודיעה על חלוקת דיבידנד של 16.9 מיליון שקל.

 

הרווח התפעולי של חילן ברבעון גדל ב-21% ל-25.9 מיליון שקל וההכנסות עמדו על 292 מיליון שקל, עלייה של 4.4% לעומת הרבעון המקביל ב-2015. ה-EBITDA, הרווח התפעולי התזרימי, עלה ל-31 מיליון שקל ברבעון לעומת 26.8 מיליון ברבעון המקביל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x