$
שווקי חו"ל

נטפליקס: ירידה חדה במספר המצטרפים, המניה נפלה ב-15% במסחר המאוחר

ענקית הסטרימינג פרסמה דוחות מעורבים: הרווח עלה על הציפיות, אך מספר המצטרפים החדשים ברבעון השני צנח ב-30%

ענקית הסטרימינג האמריקאית נטפליקס פרסמה הערב (ב') תוצאות רבעוניות מעורבות: החברה דיווחה על רווח של 9 סנט למניה ברבעון השני, כאשר היא מכה את תחזיות האנליסטים שעמדו על 3 סנט למניה. עם זאת הציגה החברה ירידה של למעלה מ-30% לעומת הצפי במספר המנויים החדשים שהצטרפו במהלך הרבעון. בעקבות כך, מניית החברה נפלה ב-15% במסחר המאוחר בבורסה בניו יורק.

 

החברה דיווחה כי ברבעון השני הצטרפו כ-1.52 מיליון מנויים בינלאומיים חדשים, זאת לעומת צפי של 2 מיליון מנויים בינלאומיים חדשים. בארה"ב הצטרפו ברבעון שחלף 160 אלף מנויים, לעומת 500 אלף לפי התחזיות המוקדמות.

מנכ"ל נטפליקס ריד הסטינגס מנכ"ל נטפליקס ריד הסטינגס צילום: איי אף פי

 

האנליסטים שמכסים את המנייה של נטפליקס מחזיקים במחיר ממוצע של 116 דולר לשנה הקרובה. מניות החברה ירדו ב-14% מאז תחילת השנה, ובתחילת יוני נפלו מתחת למאה דולר, כשבסוף החודש כבר צנחו לרמה של 85.33 דולר. האנליסטים זהירים בנוגע למניה בשל הסיכונים הנלווים להתרחבות הבינלאומית של החברה והחשיפה שלה לבריטניה, שהצביעה בחודש שעבר בעד עזיבת האיחוד האירופי. עם זאת, מאז סוף יוני עלו המניות ב-7%.

 

האנליסטים מודאגים לגבי הגודל הפוטנציאלי העתידי של המנויים בתשלום, שכן הצמיחה במנויים בתשלום בהאטה. "בעוד הציפיות סביב הצמיחה במנויים הפכו פחות אופטימיות, אנחנו מאמינים שיחס הסיכון-תגמול סביב נטפליקס הפך להיות מהותי יותר לקראת עונת הדו"חות", כך לפי האנליסט ג'סטין פטרסון מריימונד ג'יימס. פטרסון ציין עוד, כי התחרות הקרובה מצד האולימפיאדה מעלה חשש נוסף לגבי צמיחה מנויים בארה"ב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x