$
בורסת ת"א

אלי להב מכר מניות להב אל.אר תמורת 6 מיליון שקל

הרוכש הוא היזם נפתלי שמשון שיקבל 8.3% ממניות חברת הנדל"ן שבשליטת אלי להב (58.38%). העסקה בוצעה לפי מחיר של 1.5 שקל למניה - פרמיה של 33% ממחיר השוק

רעות שפיגלמן 16:2907.07.16

יזם הנדל"ן נפתלי שמשון רכש היום (ה') 8.3% ממניות חברת הנדל"ן להב אל.אר שבשליטת אלי להב (58.38%). העסקה בוצעה לפי מחיר של 1.5 שקל למניה - פרמיה של 33% ממחיר השוק. תמורת רכישת הנתח שילם שמשון 6 מיליון שקל.

מה דעתך על מניית להב:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

שמשון הוא הבעלים של חברת הודיה אחזקות. בבעלות החברה קניון MALL שער הנגב בכניסה לעיר שדרות, וקניון MALL7 בעיר באר שבע המוחזק בשותפות עם רמי לוי.

 

סבן, רכש בחודש אפריל האחרון 2.78% ממניות להב לפי מחיר של 1.48 שקל למניה מעל 65% ממחיר המניה בפתיחת המסחר בבורסה ביום ההקצאה. מדובר בהזרמה של 2 מיליון שקל. סבן, מחזיק בבעלות על קבוצת רדיו ישראל יחד עם צביקה שלום, אחיו של השר לשעבר סילבן שלום. הקבוצה מחזיקה בתחנות רדיו דרום, גלי ישראל ורדיו תל אביב.

 

מספר ימים לפני ההקצאה לסבן ביצעה להב אל.אר כמה עסקאות מהותיות לפעילותה. זו רכשה נכס, באזור הסמוך לקלן שבגרמניה, המושכר לענק הקמעונאות Netto תמורת מיליון יורו. קודם לכן מכרה החברה מרכז מסחרי בעיר דורטמונד שבגרמניה תמורת 8.3 מיליון יורו.

 

להב אל.אר רכשה את המרכז, שמושכר לרשת הסופרמרקטים Edeka, בסוף 2012, במחיר של 7.5 מיליון יורו ובהשקעת הון עצמי של כ־1.8 מיליון יורו. המכירה הניבה לחברה רווח של 11 מיליון שקל. בעלי הפועל ירושלים בכדורסל לשעבר אורי מנצור הוא הגורם הישראלי שנכנס לשותפות עם החברה בנכסים שלה בגרמניה.

 

אלי להב בעלים של הגרנד קניון בבאר שבע אלי להב בעלים של הגרנד קניון בבאר שבע צילום: ישראל יוסף

 

להב אל.אר, שנסחרת לפי שווי של כ־49.6 מיליון שקל, היא חברה העוסקת בתחומי הנדל"ן המניב במערב אירופה, בעיקר גרמניה, והאנרגיה הסולארית בישראל. לפני ארבעה חודשים מכרה החברה את אחזקותיה (38.8%), כולל חלקו של השותף משה טיסונה בחברת ניכיון הצ'קים PLT פיננסים, לשותפם בגרעין השליטה, שרון פלאצ'י, לפי שווי חברה של כ־30 מיליון שקל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x