$
פרסום ושיווק

בלעדי לכלכליסט

אקזיט שני: אלי להב יוצא מגרנד קניון באר שבע

היזם מוכר 50% מהקניון תמורת 145 מיליון שקל לשותפה מליסרון שתקבל בעלות מלאה

גולן חזני 06:5804.05.16

מה דעתך על מניית מליסרון:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

אלי להב מוכר את חלקו בגרנד קניון באר שבע, 50%, לשותפה שלו חברת מליסרון. ל"כלכליסט" נודע כי העסקה משקפת שווי של 910 מיליון שקל לקניון ששטחו 150 אלף מ"ר. בניכוי חוב של 620 מיליון שקל מדובר בשווי נטו של 290 מיליון שקל, כך שלהב יקבל על חלקו 145 מיליון שקל.

 

עבור להב מדובר באקזיט שני בקניון הזה, שאותו הוא בנה לאחר שרכש את השטח של מלון נאות מדבר תמורת 70 מיליון שקל. לאחר בניית הקניון הוא מכר 50% משטחו תמורת 115 מיליון שקל לבריטיש ישראל, ולאחר מכן זו מכרה את חלקה למליסרון. העסקה הנוכחית משקפת תשואה של 7.6% לקניון שה־NOI, הרווח הנקי התפעולי, שלו עומד על 70 מיליון שקל בשנה. מליסרון וקבוצת עזריאלי הם דואופול בענף הקניונים, והם פנו בימים האחרונים לממונה על הגבלים עסקיים כדי לקבל אישור לעסקה.

 

גרנד קניון באר שבע. דמי שכירות נמוכים גרנד קניון באר שבע. דמי שכירות נמוכים צילום: ישראל יוסף

 

גרנד קניון באר שבע הוא הקניון האחרון והגדול ביותר שנבנה בבאר שבע. העיר הדרומית סובלת מעודף רב של שטחי מסחר, ועם הפעלתו של גרנד קניון החריפה התחרות, והוא התקשה עם הקמתו לייצר פדיונות ורווחים. החולשה העסקית בבאר שבע מתבטאת בשכר הדירה בעיר שירד בשנים האחרונות בגלל הירידה בפדיונות השוכרים, הקניבליזציה שנוצרה עם ריבוי החנויות של אותן רשתות ותלונות אינסופיות של בעלי הרשתות.

 

על פי הערכת השווי שפורסמה לגרנד קניון ל־2015, דמי השכירות בו עומדים על 144 שקל למ"ר, ודמי הניהול מסתכמים ב־45 שקל למ"ר. מדובר בשכר דירה ובדמי ניהול נמוכים משמעותית בהשוואה למחירים המשולמים בענף. דמי הניהול הממוצעים בכלל הארץ עומדים על 80 שקל למ"ר.

 

הצפי הוא כי בשנת 2016 ימשיך גרנד קניון להציג גירעון תפעולי של 1.2 מיליון שקל, בין היתר מגרייסים והנחות בדמי השכירות וכן מתקצוב של שטחי מסחר ריקים בקניון.

לבאר שבע צפויים להתווסף בקרוב מתחמי קניות נוספים עם סיום בנייתו של מתחם ישפרו באר שבע, שיכלול גם בתי קולנוע.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x