מט"ח וסחורות

"הקרב נגד מחירי הנפט הוא לא שלנו, אנחנו לא סובלים מהמחירים הנמוכים"

כך אמר הנסיך הסעודי מוחמד בין סלמן לפני פסגת יצרניות הנפט הגדולות שתתקים מחר בדוחא. לדברי בין סלמן, "סעודיה תגביל את הייצור רק אם כל היצרניות הגדולות יסכימו לעשות זאת, כולל איראן". עוד אמר: "יש לנו תוכניות משלנו שלא זקוקות למחירי נפט גבוהים"

בלומברג 13:2616.04.16
סעודיה תסכים להגבלת ייצור הנפט רק אם מדינות יצרניות אחרות, כולל איראן, יסכימו לעשות זאת גם בפגישה שתתקיים מחר בדוחא, כך לפי סגן ראש הממשלה, הנסיך מוחמד בין סלמן. לדבריו, סעודיה תגביל את נתח השוק שלה על ייצור בין 10.3-10.4 מיליון חביות ביום, אם שאר היצרניות יסכימו להקפאת הייצור. "אם לא כל היצרניות הגדולות יקפיאו את הייצור, גם אנחנו לא נעשה זאת", הדגיש הנסיך מוחמד (30), שמתגלה ככוח הכלכלי המוביל בסעודיה. "אם לא נקפיא את הייצוא, נמכור בכל הזדמנות שתהיה לנו".

 

נציגים של 15 מדיניות יצרניות נפט, ביניהן סעודיה ורוסיה, יתאספו מחר בדוחא כדי לדון באפשרות של הקפאת הייצור במטרה לייצב את השוק הסובל מאספקת יתר. הנסיך מוחמד חזר על עמדתה של סעודיה, לפיה סעודיה, יצואנית הנפט הגדולה בעולם, תסכים להקפאה רק אם איראן תצטרף להסכם. אולם, עד כה שר האוצר האיראני הגדיר את האפשרות שאיראן תצטרף כ"מגוחכת". 

קידוח נפט קידוח נפט צילום: ישראל יוסף

 

הנסיך הסעודי ציין עוד כי סעודיה כלל לא מוטרדת מעניין מחירי הנפט, שכן "יש לנו תכניות משלנו שלא זקוקות למחירי נפט גבוהים". מחיר הנפט ננעל ביום שישי במסחר בלונדון במחיר של 43.10 דולר לחבית, זאת לאחר שהתאושש ביותר מ-50% מאז שפל של 12 שנים שנרשם בינואר. "אם המחירים יעלו לרמה של 60 דולר או 70 דולר לחבית, זה יעזור", הוסיף הנסיך. "אך זהו לא הקרב שלי, אלא הקרב של אחרים שסובלים מהמחירים הנמוכים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x