שווקי חו"ל

סין: "לא נחזיר את המנגנון שמפסיק אוטומטית את המסחר בבורסות"

המנגנון, ש"הואשם" באחריות לנפילות החדות בבורסה הסינית, משבית את המסחר לאחר נפילה של יותר מ-7% במדד המוביל: "המשקיעים מיהרו לחסל פוזיציות מחשש להפסקת מסחר"

שירות כלכליסט 15:0612.03.16

סין לא תשיק מחדש בשנים הקרובות בבורסות שלה את המנגנון שמפסיק את המסחר באופן אוטומטי - כך הודיע היום (שבת) ליו שיואו, יו"ר רשות ניירות ערך הסינית.

מנגנון הפסקת המסחר האוטומטי הושק בינואר על ידי קודמו של ליו בתפקיד, שיאו גאנג, אך נוטרל לאחר ימים ספורים. המשקיעים טענו כי המנגנון, שקבע כי המסחר יופסק למשך 15 דקות לאחר נפילה של 5% במדד המניות המשולב CSI 300 ויושבת להמשך היום לאחר נפילה של 7%, רק החמיר את הירידות בבורסות בסין. הסיבה לכך היא שבשל המנגנון המשקיעים מיהרו לחסל את הפוזיציות שלהם מחשש להפסקת המסחר.

 

ראש ממשלת סין לי קצ'יאנג. ביקורת חריגה על הרגולטורים ראש ממשלת סין לי קצ'יאנג. ביקורת חריגה על הרגולטורים צילום: בלומברג

 

בקיץ האחרון צנחו הבורסות של שנגחאי ושנזן ב-40% בתוך מספר חודשים. ליו, היו"ר לשעבר של בנק החקלאות הסיני, מונה בפברואר לתפקיד יו"ר רשות ני"ע. באותו חודש העביר ראש הממשלה לי קצ'יאנג ביקורת ציבורית נדירה כשטען שהרגולטורים לא הגיבו כראוי או בזמן לטלטלות בשוק המניות.

 

מסיבת העיתונאים שקיים ליו היום (שבת) הייתה הראשונה שבה ענה על שאלות של עיתונאים מאז נכנס לתפקיד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x