$
בורסת ת"א

"מחזיקי האג"ח ייהנו מכניסת קנפלר למצלאוי"

היזם החרדי אליהו קנפלר צפוי להיכנס כשותף לחברת הבנייה שעמדה לפני הסדר חובות. בכיר בחברה: "היתה איתו כימיה. הוא הגיע בדיוק בזמן"

אורן פרוינד 07:4231.01.16

כמו כפפה ליד הגיע המשקיע אליהו קנפלר לחברת הנדל"ן שנקלעה לקשיים פיננסיים, מצלאוי. יזמת הנדל"ן למגורים שבשליטת סמי מצלאוי היתה רגע לפני הסדר חובות בהיקף של 192 מיליון שקל למחזיקי האג"ח שלה, אולם הודיעה במפתיע בשבוע שעבר על משקיע חדש שמפיח בה רוח חיים.

 

קנפלר, יזם הייטק חרדי מירושלים, שמחזיק גם בשליטה (19%) בקרן הנדל"ן הבורסאית תמיר פישמן נדל"ן, בעצם התכוון לרכוש ממצלאוי את אחד הנכסים בפרוטפוליו שלה, אולם החליט להיכנס לשותפות בחברה. קנפלר חתם ביום רביעי האחרון על מזכר הבנות להזרמה של 43.7 מיליון שקל לתוך מצלאוי, בתמורה לקבלת 58.28% ממניות החברה לפני ההקצאה.

מה דעתך על מניית מצלאוי:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

מצלאוי ימשיך לנהל שנתיים

במקביל ימכור סמי מצלאוי 13.33% מהמניות שברשותו לקנפלר תמורת 10 מיליון שקל. לאחר שתי העסקאות האלה יחזיקו מצלאוי וקנפלר ב־45.24% מהמניות כל אחד, ויחזיקו בגרעין שליטה משותף בחברה. קנפלר יקבל את הזכות למנות דירקטורים ולכהן כיו"ר הדירקטוריון, או למנות מישהו מטעמו לתפקיד. מנגד התחייב מצלאוי להמשיך לכהן כמנכ"ל החברה במשך שנתיים.

 

במזכר ההבנות נקבע כי שתי העסקאות יבוצעו לפי מחיר של 6.2 שקלים למניה, המגלם למצלאוי שווי חברה של 75 מיליון שקל לפני ההקצאה. מדובר בפרמיה של 32% על שווייה של מצלאוי בבורסה, אולם נמוך ב־25% מההון העצמי שלה נכון לסוף הרבעון השלישי של 2015. אם הרכישה תאושר בידי בעלי המניות, יגלם מחיר ההקצאה למצלאוי שווי חברה של 118 מיליון שקל לאחר הכסף. כיוון שגרעין השליטה המשותף של קנפלר ומצלאוי עובר את שיעור האחזקה המותר של 90%, הם יפעלו למכור חלק מהמניות, כדי לעמוד בכללים שיאפשרו את המשך הסחירות של החברה בבורסה.

סמי מצלאוי סמי מצלאוי צילום: עמית שעל

 

מצלאוי היא יזמת וקבלנית של דירות למגורים בישראל. בימים אלה יוזמת החברה 507 דירות, ויש לה צבר הזמנות של 55 מיליון שקל לביצוע עבודות כקבלנית עבור גופים אחרים. בנוסף החברה מחזיקה בכמה נכסים מניבים, שמושכרים בתפוסה נמוכה של 73%.

 

מצלאוי הידרדרה בשנים האחרונות לאחר שהתפתחות הפרויקטים ומסירת הדירות שלה לא עמדו בקצב החזרת החובות שלה. זו גם הסיבה לכך ששלוש סדרות האג"ח שלה נסחרו בתשואות לפדיון דו־ספרתיות. אולם בעקבות הצטרפותו האפשרית של קנפלר הן רשמו עליות שערים חדות, ונסחרות היום בתשואות לפדיון סבירות של 9%.

 

בקופה 9 מיליון שקל בלבד

מצלאוי חייבת לבנקים ולמחזיקי האג"ח 346 מיליון שקל, כשבקופתה היו בסוף ספטמבר 9 מיליון שקל בלבד. החברה ניצבת בפני תשלומי קרן וריבית של 50 מיליון שקל ב־2016, ו־65 מיליון שקל נוספים ב־2017.

 

"קנפלר הגיע בדיוק בזמן. נוצרה כימיה בינו לבין מצלאוי, ומי שייהנו מזה הם מחזיקי האג"ח", אמר ל"כלכליסט" אחד הבכירים בחברה. "אנחנו נמצאים מול לוח סילוקין קבוע של אג"ח, ומנגד עם נכסים שלא הבשילו לכדי מכירה. בדקנו את החלופות של מכירת נכסים בלי הכנסת שותף, ומצאנו שהיינו מאבדים ערך משמעותי. ההון הזה יאפשר שמירה על הנכסים והמשך פיתוחם, לצד עמידה בלוח הסילוקין", סיכם הבכיר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x