$
בורסת ת"א

מצלאוי: ההישרדות תלויה במכירת הקרקע בגבעתיים

ההפסד של חברת הבנייה העמיק ב־24% והסתכם ב־4.6 מיליון שקל ברבעון הראשון של השנה, זאת על אף קפיצה של 83% בהכנסות החברה

רעות שפיגלמן 07:4802.06.15

חברת הבנייה מצלאוי, בניהולו של סמי מצלאוי, לא מצליחה לעבור לרווח גם ברבעון הראשון של השנה על אף זינוק בהכנסות.

 

במקביל החברה ממשיכה לממש נכסים וקרקעות כדי שתוכל לעמוד בהחזר חוב של כ־46 מיליון שקל למחזיקי האג"ח ולבנקים השנה. הישרדות מצלאוי ב־2015 תלויה במכירת קרקע בגבעתיים שאמורה להניב לה תזרים מזומנים של 80 מיליון שקל כמעט, מה שיכניס לקופתה סכום מספק לצורך פירעון ההתחייבויות עד סוף השנה.

מה דעתך על מניית מצלאוי:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

קצב מכירת הדירות שולש לעומת הרבעון המקביל והסתכם ב־41 דירות, והתזרים החיובי מפעילות שוטפת עמד על 3 מיליון שקל לעומת תזרים הנמוך ממיליון שקל ברבעון המקביל. ההכנסות של מצלאוי זינקו ב־83% ל־84 מיליון שקל והרווח הגולמי עלה ב־38.7% והסתכם ב־8.6 מיליון שקל. הקפיצה בהכנסות לא הצליחה למנוע שחיקה בשיעור הרווחיות הגולמית שעמדה על 10% ברבעון הראשון לעומת שיעור רווחיות של 13% ברבעון המקביל.

 

הבעיה טמונה לא רק ברווחיות הגולמית אלא גם בהיבט התפעולי. ברבעון הראשון מצלאוי הציגה הפסד תפעולי של 897 אלף שקל לעומת רווח תפעולי של 878 אלף שקל ברבעון המקביל, זאת בעקבות מכירת בניין הפירמידה באור יהודה בשבוע שעבר במחיר נמוך מהערכת השווי, דבר שהוביל להפסד של 3.7 מיליון שקל בדו"חות.

 

ההפסד בשורה התחתונה של החברה העמיק ב־24% לעומת הרבעון המקביל והסתכם ב־4.6 מיליון שקל.

 

במקביל, מצלאוי ספגה שחיקה מצטברת בהון העצמי של 27% מ־2010 ועד סוף מרץ 2015, כאשר ברבעון הראשון של השנה השחיקה עמדה על 15% לעומת הרבעון המקביל. מניית החברה איבדה 26% מערכה מתחילת השנה והאג"ח של החברה נסחרות בתשואה דו־ספרתית של 11%-15%. הקשיים של מצלאוי לא נולדו בשנה האחרונה, כאשר גם את שלושת השנים הקודמת מצלאוי סיימה עם הפסד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x