$
בורסת ת"א

החזון: יונל יוביל את איילון בליווי רחמני הבן

נגה רחמני (56), בנו של לוי רחמני, צפוי לחזור להיות מעורב בעסקי אביו, לאחר שלוש שנים של נתק מהפעילות

רחלי בינדמן 08:2928.05.15

באופן חריג, העסקה בין יונל כהן לבין לוי רחמני לרכישת הנתח מאיילון גובשה בתוך שבוע בלבד. לשם ההשוואה, במהלך 2011 ניהל בית ההשקעות פסגות מגעים ארוכים עם רחמני לרכישת השליטה בחברת הביטוח, הסתיימו ללא תוצאה.

 

רחמני בן ה־84, שיישאר בעל השליטה בחברה, מבקש להעביר את שרביט האחריות על מפעל חייו לכהן (55). רחמני הציע לכהן להחליפו בתפקידים שהוא ממלא היום בחברה - מנכ"ל חברת איילון אחזקות ויו"ר החברה־הבת איילון ביטוח.

 

נגה רחמני (56), בנו של לוי רחמני, צפוי לחזור להיות מעורב בעסקי אביו, לאחר שלוש שנים של נתק מהפעילות. תחילת הנתק במאי 2012, אז עברה איילון זעזוע. רחמני האב, שכיהן אז כמנכ"ל חברת האחזקות בלבד, החליט להחליף את בנו נגה כיו"ר חברת הביטוח. זאת לאחר שנאלץ לפרוש באופן זמני עד שיגובש לו הסכם שכר חדש שיאשרו הגופים המוסדיים. רחמני הבן הופתע מהמהלך, בהתחשב בציפייה שלו ושל הענף כי יירש את ניהול העסק המשפחתי. מאז התרחק הבן מעסקי המשפחה, ועסק בפעילות עצמאית בתחום הביטוח.

 

 

לוי רחמני לוי רחמני צילום: עמית שעל

 

כעת נראה כי האב מעוניין להחזיר את בנו למעורבות בעסקי המשפחה, אם כי אין בכוונת רחמני הבן לעסוק במשרה ניהולית יומיומית.

 

איילון היא חברת הביטוח השישית בגודלה בענף. עד כה היא בלטה בעיקר בתחום הביטוח הכללי, אך לא הצליחה להשיג דריסת רגל משמעותית בתחום החיסכון ארוך הטווח. מתוך חיסרון זה הגיע הרצון לשלב את כהן, שצמח כסוכן ביטוח ומומחה בתחום החיסכון ארוך הטווח.

 

 

 

על הכוונות של רחמני וכהן הוצבו כמה יעדים: לשלש את שווי הקבוצה, לצמוח בתחום החיסכון ארוך הטווח, למצוא פתרונות לגיל השלישי, להעמיק את הפעילות בתחום האשראי החוץ־בנקאי במקביל לכניסה לאשראי הצרכני, וכן להגדיל את פעילותה בתחום הנדל"ן הריאלי. איילון היא הבעלים של בניין המשרדים איילון ביטוח ושל בית החייל, שניהם ברמת גן, וכן של מקבצי דיור בקריית מוצקין ובפתח תקווה. החברה מחזיקה גם בחברת איילון גלובל, המשקיעה בנדל"ן בחו"ל.

 

בהיעדרו של יורש דומיננטי בשנים האחרונות, רחמני האב חיפש דמות שתוכל להוביל את איילון ולסייע לבנו נגה להצמיח אותה לממדים חדשים. אם בעבר הוא חשב למכור את השליטה בחברה, כעת נראה כי הוא מעוניין להותיר את מפעל חייו בידי המשפחה - בסיוע כהן.

 

העסקה גובשה בתיווך בני גבאי, עד לפני שנה שותף ומנהל מחלקת הפיננסים בארנסט אנד יאנג ובנו של רו"ח עזרא גבאי, ממייסדי משרד רו"ח קוסט פורר גבאי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x