$
בורסת ת"א

במעלות מפרגנים לאיזי כהן: "יישום מוצלח של התכנית האסטרטגית"

כלל ביטוח זוכה לדירוג +AA, תוך ציון לטובה של תיק ההשקעות הזהיר: "רמת הסיכון של התיק נמוכה מהממוצע עם חשיפה נמוכה לאג"ח קונצרניות"

רחלי בינדמן 10:1521.12.15

כלל ביטוח בניהולו של איזי כהן זוכה לדירוג של +AA מחברת הדירוג מעלות, לקראת גיוס חוב. במעלות רואים בכלל כחברה בעלת מיצוב תחרותי הולם המשקף את היותה אחת מחמש חברות הביטוח המובילות בענף.

 

בחברת הדירוג מצייינים לטובה את השיפור הניכר בתוצאות התפעוליות של החברה, בעיקר בתחומי הביטוח הכללי וביטוחי הבריאות, בעקבות טיוב התיק הביטוחי (בחירה סלקטיבית יותר של מבוטחים ותמחור) תחת ידיו של כהן כמו גם צמצום בהיקפי פעילות הביטוחים הקולקטיבים בעלי שולי הרווחיות הנמוכים יותר.

 

במעלות מפרגנים גם להלימות ההון החזקה של כלל ביטוח "הנתמכת על ידי עודף הון ניכר של כ-2.7 מיליארד שקל והיעדר חלוקת דיבידנדים". ב-2017 צפויות הוראות הסולבנסי 2 להיכנס לתוקף ולדרוש מחברות הביטוח הגדלה משמעותית של ההון העצמי שלהן - ובזכות היערכות מקדימה של כהן לכך, במעלות נותנים לו ניקוד על מצב ההון הטוב יחסית של כלל.

 

עוד מציינים במעלות כי "לכלל משקל גבוה יחסית לענף של אג”ח ממשלתיות בתיק ההשקעות, ומנגד משקל נמוך של אג"ח קונצרניות. בנוסף, משקל ההשקעות הישירות בנדל"ן, בתשתיות ובהלוואות פרטיות הולך וגדל". במעלות רואים בתיק ההשקעות של כלל ככזה בעל רמת סיכון "נמוכה מהממוצע".

 

במעלות מעריכים את הגישות הפיננסית של הקבוצה. כמו כן במעלות מעריכים את עבודת ההנהלה "ההערכה המשופרת שלנו למערך ההנהלה וניהול הסיכונים המשקפת את השיפור שחל ברווחיות החברה בעקבות יישום מוצלח של התכנית האסטרטגית על ידי ההנהלה המקצועית בחברה".

 

איזי כהן מנכ"ל כלל ביטוח איזי כהן מנכ"ל כלל ביטוח צילם: אוראל כהן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x