$
בורסת ת"א

מזרחי-טפחות מבקש להרחיב את השיפוי לנושאי משרה

הסדר השיפוי המתוקן יווגש לאישור בעלי המניות בשעה שהבנק נערך להחלטת הרשויות האמריקאיות בחקירת המס בארה"ב

רעות שפיגלמן 09:4310.12.15

במזרחי-טפחות מבקשים להרחיב את השיפוי לנושאי משרה במסגרת יחסי בנק-לקוח, ניהול חשבון, הפקדת כספים, משיכה והעברה שלהם. צעדים אלו, הזוכים לתמיכתה של חברת הייעוץ למוסדיים אנטרופי, מתבצעים בשעה שהבנק נערך להחלטות של רשויות המס בארה"ב.

 

החקירה שמתנהלת מזה זמן בארה"ב עוסקת בחשדות בדבר סיוע מצד הבנק ללקוחות אמריקאיים בהעלמת מס. מזרחי טפחות הפריש עד כה 143 מיליון שקל בשל החקירה - 29 מיליון שקל הופרשו ברבעון השלישי. 

 

באסיפה שתתקיים ב-23 לדצמבר יתבקשו בעלי המניות להצביע ביחס להענקת השיפוי למנכ"ל אלדד פרשר, מבקר הפנים, בעלי השליטה בבנק וקרוביהם. עם בעלי השליטה בבנק מזרחי טפחות נמנים מוזי ורטהיים (21.8%) וקבוצת עופר (23.3%). אנטרופי גם ממליצה להצביע בעד מינוי מחדש של דירקטורים קיימים בבנק.

 

בנוסח המתוקן הוכנסו סעיפים הנוגעים לפעולות שנעשו על ידי הבנק או חברות בנות שלו בישראל ובחו"ל בעניין טיפול בכספי חשבונות של לקוחות. כך למשל מבקשים להוסיף שיפוי בעבור פעולות בתחום בנק-לקוח הנוגעות לפתיחת חשבון, ניהולו, הפקדת כספים בו, משיכת הכספים וסגירת החשבון. מתייחסים גם לזיהוי, ניהול ורישומים בהתאם לחוק איסור הלבנת הון.

 

הרשויות בארה"ב הגיעו כבר להסדר עם בנק לאומי, לאחר חקירה מקבילה באותן חשדות - לתשלום קנס של 270 מיליון דולר. הבנק שילם בנוסף הוצאות משפטיות של מעל 200 מיליון שקל במסגרת הפרשה.

 

אלדד פרשר מנכ"ל מזרחי טפחות אלדד פרשר מנכ"ל מזרחי טפחות צילום: אבשלום ששוני

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x