$
שווקי חו"ל

בדקה ה-90: נדחה המיזוג בין מלאנוקס ואיזיצ'יפ

מדובר בדחייה של חודש - בעקבות בקשתה של מלאנוקס. בעלי המניות של איזיצ'יפ היו אמורים להצביע במשרדי החברה האם לקבל הצעת רכש של 811 מיליון דולר ממלאנוקס. משמעות נוספת מדחיית העסקה - איזיצ'יפ תישאר במדדי הבורסה של תל אביב

דרור רייך 15:0712.11.15

בדקה ה-90 - נדחתה עסקת המיזוג בין מלאנוקס לאיזיצ'יפ ב-811 מיליון דולר - כך הודיעה היום (ה') איזיצ'יפ בעקבות בקשה של מלאנוקס. הדחייה - ככל הנראה בחודש. ההצבעה על המיזוג היתה אמורה להתרחש במשרדי איזיצ'יפ שביקנעם.

 

מלאנוקס אפשרה על Go-Shop Period כלומר אפשרות לאיזיצ'יפ למשך ה-30 ימים הקרובים למצוא רוכש במחיר גבוהה יותר. גורמים בשוק מעריכים כי לא היה לאיזיצ'יפ מספיק קולות בכדי להעביר את ההצעה של מלאנוקס.

 

הצעת הרכישה של מלאנוקס לאיזיצ'יפ בגובה של 25.5 דולר נדחתה ב-30 יום ומלאנוקס אפשרה למעשה לאיזיצ'יפ לעשות זאת ללא קנס על הפרת חוזה, ככל הנראה עקב ההכרות הקרובה של מנכ"ל מלאנוקס, אייל וולדמן לבין המייסד והמנכ"ל של איזיצ'יפ אלי פרוכטר. בכל מקרה, במידה ותגיע הצעת גבוהה יותר לרכישת איזיצ'יפ במהלך התקופה, למלאנוקס תהיה האפשרות להשוות את ההצעה.

 

בשורה התחתונה מבחינת איזיצ'יפ, מלאנוקס עדין מחויבת לרכוש אותה בהצעה המקורית של 25.5 דולר למנייה, ברם לא בטוח שיהיה רוב של 75% להצעה שכזו. אחת המשמעיות מההחלטה היא שמניית איזיצ'יפ לא תצא ממדי ת"א אביב בעידכון הקרוב.

 

 

מימין איל וולדמן ואלי פרוכטר מימין איל וולדמן ואלי פרוכטר צילום: הילה ספאק

 

"עסקה זה האינטרס שלנו"

המייסד והמנכ"ל של איזיצ'יפ אלי פרוכטר אמר בעבר שהוא תומך בעסקה "כמייסד איזיצ'יפ ובעל המניות הבודדות הגדול ביותר ויחד עם מועצת המנהלים, אני מאמין שעסקה זו היא האינטרס של בעלי המניות שלנו, הלקוחות שלנו, העובדים שלנו והחברה שלנו".

 

מחיר של 25.5 דולר למניה מייצג פרמיה של 16% על מחיר הסגירה של איזיצ'יפ ב־29 בספטמבר (יום המסחר האחרון לפני ההכרזה על העסקה), ופרמיה של 33.1% על מחיר המניה הממוצע ב־12 החודשים החולפים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x