$
בורסת ת"א

מחזיקי אג"ח סקיילקס מתנגדים למענק הפרישה של רומנו בפרטנר

אסיפת בעלי המניות של פרטנר תתקיים השבוע - ותתבקש לאשר מענק של 2.6 מיליון שקל למנכ"ל היוצא של פרטנר, חיים רומנו, וכן שכר בעלות שנתית של 5.7 מיליון שקל למנכ"ל הנכנס, איציק בנבנישתי

גיל קליאן 13:5625.10.15

מתנגדים מפתיעים להסכמי השכר בפרטנר: מחזיקי אג"ח י' של סקיילקס. מדו"ח שפירסם היום (א') כונס מניות פרטנר ששועבדו לטובת המחזיקים, עו"ד עדי פיגל, עולה כי במועד הקובע לאסיפת בעלי המניות לאישור שכרו של מנכ"ל פרטנר הנכנס, איציק בנבנישתי, ולאישור מענק הפרישה של המנכ"ל היוצא, חיים רומנו, החזיקו בעלי האג"ח ב-6.6 מיליון מניות פרטנר.

 

באמצעות מניות אלה, שנמכרו בינתיים כדי להחזיר מזומן לבעלי החוב, החליטו בנציגות להצביע נגד אישור הסכמי השכר. האסיפה בה יוכרע האם לאשר את הסכמי השכר תתקיים השבוע, ביום שלישי. אבל המועד הקובע להשתתפות באסיפה היה ב-19 באוגוסט - מה שאיפשר למחזיקי האג"ח להצביע. תוצאות האסיפה טרם פורסמו, כך שלא ברור עד כמה קולם של המחזיקים היה מכריע.

מה דעתך על מניית פרטנר:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

פיגל כתב בדו"ח שלו 2 נקודות של ביקורת על הסכמי השכר בפרטנר - הראשונה כאשר ציין שמענק הפרישה של רומנו (בהיקף 2.6 מיליון שקל) עומד על פי 270 מהשכר הממוצע במשק, ונקודה שנייה לגבי עלות שכרו של בנבנישתי כי היא "כ-50% יותר מהתמורה למקביל בתפקידו בסלקום".

 

אם הסכמי השכר יאושרו - בנבנישתי יקבל שכר חודשי לחברת ניהול בסכום של 197.3 אלף שקל בחודש. כמו כן יהיה בנבנישתי זכאי לבונוס על בסיס יעדים בסכום של עד 1.5 מיליון שקל, וכן חבילת אופציות בעלות לחברה של 8 מיליון שקל נוספים לתקופה של 4 שנים (כלומר עלות של 2 מיליון שקל לשנה). כמו כן החברה תישא בעלות הרכב של המנכ"ל בסכום שמוערך ב-8,700 שקל בחודש. בסך הכל, מדובר על חבילת שכר בעלות של עד 3.7 מיליון שקל ברכיבי המזומן, ושל 5.7 מיליון שקל בשקלול אופציות.

 

איציק בנבנישתי איציק בנבנישתי צילום: עמית שעל

  

מדובר על חבילת שכר נמוכה לעומת התנאים של רומנו - שעלות שכרו ב-2014 עמדה על 2.4 מיליון שקל - סכום שלא כלל בונוס לו היה זכאי בהיקף של 2 מיליון שקל. בנבנישתי יקבל גם הודעה מוקדמת של חצי שנה, וכן מצנח זהב של 3 חודשים אם יעזוב את תפקידו או יפוטר בשנה הראשונה למינוי, ומצנח זהב של 6 חודשי שכר מלא אם יעזוב או יפוטר בשנה השנייה לתפקיד. 

 

החברה פירסמה כי שכרו של בנבנישתי יהיה גבוה פי 37 מהשכר הממוצע בחברה, וגבוה פי 57 מהשכר החציוני של חברת הסלולר - בנטרול עובדי קבלן.

 

סדרה י' באג"ח של סקיילקס היתה הסדרה ה"בטוחה" ביותר מבין סדרות האג"ח של חברת האחזקות של אילן בן דב לשעבר, וזכתה לשעבודים על מניות פרטנר כך שייכסו את כל היקף החוב. לכן לא מפתיע שפיגל דיווח כי לאחר מימוש המניות ותשלום הוצאות הכינוס קיבלו המחזיקים החזר של 99% מחובם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x