$
בורסת ת"א

מי שנענה להצעות הרכש המהירות באג"ח ד' של סקיילקס - הפסיד

ההחזר שקיבלו מחזיקי האג"ח במכרז מניות פרטנר עמד על 75 אגורות - בעוד הצעות הרכש לפני חודש נקבו במחירים של 40-50 אגורות בלבד

גיל קליאן 13:2630.09.15

הצעות הרכש של אלירן גרופמן ועו"ד ארז רוזנבוך לאג"ח ד' של סקיילקס התבררו כעיסקאות רעות מאוד למחזיקים. מדיווח של כונס הנכסים של אג"ח ד', עו"ד עדי פיגל, לבית המשפט ערב החג, עולה כי ההחזר שקיבלו מחזיקי האג"ח במכרז למכירת מניות פרטנר (שהתקיים בתחילת החודש) ששועבדו כנגד החוב עמד על 75 אגורות לאיגרת, לעומת מחירים של 40 אגורות ו-50 אגורות בהתאמה בהצעות הרכש.

 

הצעות הרכש ניתנו קצת יותר מחודש לפני המכרז על מניות פרטנר שסיפק למחזיקים החזר במזומן - כך שמי שלא המתין ונענה להצעות הרכש סיפק לגרופמן ורוזנבוך תשואה חלומית של 50% לפחות. 573 אלף ערך נקוב של אג"ח נענו להצעות, כך שמדובר בהפסד של 140 אלף שקל לפחות למחזיקי האג"ח שבחרו למכור את אחזקתם.

 

פיגל מתח ביקורת על ההצעות במסמך שהגיש לבית המשפט וכתב כי אותן הצעות רכש "נועדו לכאורה לנצל לרעה את חוסר ההבנה של חלק מבין מחזיקי האג"ח". זאת, משום שההצעות פורסמו לאחר שפירסם פיגל את הבקשה לערוך את ההמרה של האג"ח למניות פרטנר, ומשקיעים מיומנים היו יכולים להבין את הערך הפוטנציאלי במהלך. כמו כן ציין פיגל כי בהצעת הרכש של רוזנבוך ניתנו למשקיעים שעות ספורות להחליט אם למכור או לא.

 

בעקבות המכרז יימחקו כמחצית מהאג"ח בסדרה ד'. החצי השני של הסדרה עדיין יישאר בידי מחזיקים מוסדיים ופרטיים, כאשר לאותם מחזיקים יש בטוחות נוספות של מניות פרטנר שמייצגות שווי של 77 אגורות לכל איגרת. פיגל ציין כי בעקבות הצלחת המכרז, ישנם הליכים שונים לפעול למימוש הבטוחות שנשארו ולספק גם למחזיקים שנותרו בסדרה ד' המרה של האג"ח למניות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x