שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

כיאזמה השלימה הנפקה ראשונית לפי שווי של 368 מיליון דולר

חברת פיתוח התרופות גייסה 102 מיליון דולר. החברה גייסה לפי 16 דולר למניה - גבוה משמעותית מההערכות הראשונות של החברה

ניר צליק 10:5316.07.15
כיאזמה, חברת פיתוח התרופות הישראלית, השלימה בהצלחה את ההנפקה הראשונית. החברה גייסה 102 מיליון דולר תוך כדי מכירת 6.4 מיליון מניות לפי מחיר של 16 דולר למניה, ושווי חברה של 368 מיליון דולר. הכוונה הראשונית של כיאזמה היתה למכור 5.4 מיליון מניות לפי מחיר של 13-15 דולר למניה, כך שמדובר בהנפקה מוצלחת מצידה של החברה. לחתמים, בראשם ברקליס ו-Cowen, ניתנה אופציית חיתום יתר של 955 אלף מניות נוספות, כך שהיקף ההנפקה עשוי לגדול ב-16 מיליון דולר נוספים.

 

באוגוסט 2014 דיווחה החברה, הפועלת בירושלים ובבוסטון, על ביטול הסכם נרחב עם ענקית התרופות השוויצרית רוש (שנחתם בפברואר 2013) לפיתוח Octreolin, תרופה המיועדת לטיפול באקרומגליה (ייצור מוגבר של הורמון גדילה). יוזמת הביטול היתה של רוש.

 

היקף ההסכם עמד על עד 600 מיליון דולר ובמסגרתו קיבלה כיאזמה מקדמה של 65 מיליון דולר - ייתרת התשלומים היו אמורים להגיע בהמשך על סמך עמידה באבני דרך של פיתוח התרופה. ביוני 2014 דיווחה החברה על סיום שלב 3 בניסוי של Octreolin. מדובר בגרסה אורלית לזריקת האוקר אויד של נוברטיס, שמכירותיה עומדות על 1.5 מיליארד דולר בשנה. היקף שוק התרופות לאקרומגליה עומד על 2–2.5 מיליארד דולר בשנה, כאשר בין החברות הנוספות שמחזיקות בתרופות למחלה נמצאות גם איפסן ופייזר.

 

אקרומגליה היא הפרעה הורמונלית השכיחה בעיקר בקרב נשים וגברים בני 40 ומעלה, אשר גורמת לייצור מוגבר של הורמון הגדילה ומביאה להתנפחות הרקמות ולהיחלשות שריר הלב כמו גם לשינויים בגולגולת.

 

ההערכות הן שאם התרופה של כיאזמה תאושר, החולים שעדיין לא החלו את הטיפול ייטלו את התרופה בגרסה האורלית ויימנעו מזריקות. עם זאת, מרבית המכירות של התרופות האחרות נועדו לטיפול תופעות נוספות כגון גידולים ממאירים בלבלב, שבהם מפתחת החברה תרופה הנמצאת לקראת שלב 2, ולכן פוטנציאל המכירות של התרופה הוא מאות מיליוני דולרים בלבד. ייתכן שבעתיד תפתח החברה תרופה להתוויות אונקולוגיות.

 

תרופות תרופות צילום: בלומברג
בטל שלח
    לכל התגובות
    x