שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
המלצות ואזהרות

זווית אחרת

האם יש קשר בין משבר כלכלי לתשלומי דיבידנד של חברות?

דיבידנדים הפכו לגורם חשוב מתמיד לאמוד את התשואה הצפויה לבעלי המניות. כיצד ישפיע המשבר באירופה על תשלומי הדיבידנד של החברות?

גרייס חנאוי 15:2022.03.15

יציאה אפשרית של יוון מהאיחוד האירופי, הצניחה במחירי הנפט והמתח הגיאופוליטי בין רוסיה לאוקראינה הן רק חלק מהסיבות ששנת 2015 תמשיך להיות שנה מאתגרת לאירופה. לנוכח המאבק על רווחי הון, דיבידנדים הפכו לגורם חשוב מתמיד לאמוד את התשואה הצפויה לבעלי המניות.

 

סוכנות הידיעות בלומברג בחנה את ההתפתחויות האחרונות של מניות הדיבידנד במגוון הענפים והגיע למסקנה כי 16 מתוך 19 התעשיות השונות צפויות להגדיל את הדיבידנד שלהם במהלך 2015. עניין זה מצביע שתשלומי הדיבידנד לא אמורים להיות מושפעים באופן משמעותי מההתאוששות הכלכלית האיטית באירופה והיא יוצרת סנטימנט חיובי למשקיעים.

 

 

שלושה מגזרים צפויים להקטין את תשלומי הדיבידנד שלהם כאשר בפסגה נמצא מגזר הנפט והגז שצפוי לרדת מ-4.02% ל- 3.71%, כמו גם ענף הבנייה וחומרים צפוי לרדת מ-2.8% ל-2.68%. שני מגזרים אלה הושפעו מירידת מחירי הסחורות והירידה בביקושים כאשר הנפט מסוג ברנט האירופי איבד כ-57% מערכו מאז יוני ואילץ את חברות הנפט להוריד את הדיבידנד כאשר התזרים המזומנים החופשי התכווץ.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x