$
בורסת ת"א

למרות התכתשות לילית בסינרג'י כבלים - הסדר החוב בתוקף

אמש בסדרת פניות לבית המשפט הטיחו בעלי האג"ח והמשקיעה החדשה קרן פורטיסימו האשמות הדדיות על התנהלות פסולה

גיל קליאן 13:3026.01.15

למרות התכתשות אמש (א') בין מחזיקי האג"ח לבין קרן פורטיסימו בפניות לבית המשפט המחוזי בבאר שבע - הודיע היום בית המשפט כי לאחר שלא הגיעו אליו פניות מסודרות של מחזיקי אג"ח של סינרג'י כבליםשמתנגדים להסדר, החלטת בית המשפט נותרת בעינה, וההסדר יוצא לדרך.

 

אתמול פנתה קרן פורטיסימו לבית המשפט בטענה כי התנהלות נאמני האג"ח "בעייתית". פורטיסימו התכוונו לסיווג מחזיקי האג"ח השונים בהצבעה על אישור ההסדר המתוקן, כאשר נאמני האג"ח העבירו להכרעת בית המשפט את השאלות לגבי עניין מנוגד אפשרי של כמה מצביעים. השאלה התעוררה לאחר שדווח כי ישנם בתי השקעות שמחזיקים מצד אחד אג"ח של סינרג'י כבלים ומצד שני משקיעים בקרן פורטיסימו, שצפויה לקבל את השליטה בחברה לאחר יישום ההסדר. פורטיסימו הודיעה כי אם ישנם ספקות כלשהם לגבי ההצבעה של מחזיקי האג"ח - היא אינה מוכנה להיכנס להשקעה במפעל כבלי המתח משדרות.

 

מחזיקי האג"ח "לא נשארו חייבים", וענו במהרה לפנייה של פורטיסימו וכתבו כי "תמוה כי דווקא קרן פורטיסימו אשר מפרה ברגל גסה את ההסדר זה קרוב לשבועיים תוך שהיא מסכנת את החברה, את מאות עובדיה ואת כספם של מחזיקי איגרות החוב - דווקא היא זו שמכנה את התנהגותם של מחזיקי אגרות החוב כ'בעייתית'". מחזיקי האג"ח האשימו את פורטיסימו כי עצרה חד צדדית וללא סיבה את המו"מ על שטר הנאמנות, והפכה אותו לתנאי להסדר, למרות שמעולם לא הוגדר ככזה.

 

בשורה התחתונה בחרה השופטת שרה דברת שלא להיכנס לוויכוח בין פורטיסימו למחזיקי האג"ח וכתבה כי "חבל שהצדדים בוחרים לנהל מו"מ או התכתשויות באמצעות בית המשפט, שאינו הכתובת לכך". דברת הודיעה בהחלטתה אתמול ב-21:30 כי לכל מי שמעוניין לערער על חוקיות ההצבעה באסיפת מחזיקי האג"ח, או על אופן ספירת המצביעים, יש אפשרות להגיש התנגדות עד היום ב-10:00. לאחר שהיום לא הוגשו התנגדויות, אישררה דברת את החלטה המקורית - להוציא את ההסדר לדרך.

 

מפעל סינרג'י כבלים מפעל סינרג'י כבלים צילום: ישראל יוסף

 

במסגרת ההסדר, מניות סינרג'י כבלים יימחקו מהמסחר בבורסה בתל אביב, יועברו לידיהם של בעל השליטה הנוכחי סטיבן אלבאום ולמשקיעה החדשה קרן פורטיסימו (תמורת הזרמת הון של 15 מיליון שקל), ומחזיקי האג"ח יעברו תספורת עמוקה של 67%. למעשה, במקום חוב של 86 מיליון שקל, יקבלו המחזיקים חוב חדש של 28.5 מיליון שקל בלבד.

  

התספורת עבור מחזיקי האג"ח היתה אמורה להיות עמוקה יותר – בהיקף של 70% - אך אחרי שמחזיקי האג"ח הסכימו להעניק פטור מתביעות לחברה ונושאי המשרה שלה, הם קיבלו "פיצוי" בדמות 3 מיליון שקל נוספים לחוב. מדובר בוויתור לא פשוט עבור מחזיקי האג"ח, שבעבר העלו טענות קשות כנגד הנהלת מפעל כבלי המתח משדרות – בין השאר על התנהלות בחוסר תום לב שגרמה לאיבוד משקיעים פוטנציאליים, ושירתה, לטענת המחזיקים, את אלבאום על חשבון מחזיקי החוב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x