$
בורסת ת"א

המשקיעים בסינרג'י כבלים מציעים: 3 מיליון שקל תמורת פטור מתביעות

מחזיקי האג"ח נדרשים כעת להכריע האם הפיצוי מספק אותם, כאשר ברקע טענות קשות שהושמעו בעבר על ידי המחזיקים נגד נושאי המשרה בחברה

גיל קליאן 13:5023.01.15

בעלי האג"ח של סינרג'י כבלים צריכים להכריע: האם לוותר על הפטור מתביעות כלפי נושאי המשרה במפעל כבלי המתח משדרות - ולקבל בתמורה עוד 3 מיליון שקל מהמשקיעים בחברה. כך עולה מפרוטוקול הדיון בעניין סינרג'י כבלים בבית המשפט המחוזי בבאר שבע, שפורסם אמש (ה') על ידי החברה.

 

 

 

אם יחליטו מחזיקי האג"ח של סינרג'י כבלים לוותר, הם יצטרכו לוותר גם על הטענות הקשות שהשמיעו בעבר כלפי נושאי המשרה בחברה. מחזיקי האג"ח טענו כי אותם נושאי משרה פעלו בחוסר תום לב, הקשו על מציאת משקיעים נוספים למפעל שנקלע לקשיים, ובכך למעשה קידמו את האינטרסים של בעל השליטה, סטיבן אלבאום.

 

 

 

אולי משום כך אלבאום, יחד עם קרן פורטיסימו, סירבו עד כה להוציא את הסדר האג"ח בחברה לפועל ללא אותו פטור מתביעות. אלבאום ופורטיסימו היו אמורים להזרים לחברה 15 מיליון שקל, אך בפועל לא עשו כן, משום שהתעקשו על מתן הפטור לפני הזרמת ההון. הסירוב של אלבאום ופורטיסימו תקע את הסדר החוב בחברה - שהיה אמור בין השאר להציל את מקור פרנסתם של 230 עובדי המפעל.

 

ההסדר כלל מחיקה של החברה מהמסחר בבורסה, כאשר מלוא מניותיה יועברו לקרן פורטיסימו (60%) ולאלבאום (40%) תמורת הזרמת הון של 15 מיליון שקל, שתאפשר קודם כל תשלומים לעובדי החברה. בנוסף, אלבאום יוותר על הלוואות בעלים של 14 מיליון שקל שהעמיד בעבר לחברה. כחלק מההסדר, מחזיקי האג"ח היו אמורים לעבור תספורת עמוקה - כאשר במקום חוב של 86 מיליון שקל, ייאלצו להסתפק בחוב של 25.5 מיליון שקל שייפרס מחדש. מדובר בתספורת של 70%. מדובר בהסדר חוב שני בחברה, שהגיעה למצב דומה גם ב-2010, כאשר ההסדר ב-2010 לא כלל תספורת אלא רק פריסה מחדש של החוב.

 

 

  צילום: ישראל יוסף

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x