$
בורסת ת"א

הפרשות של 100 מיליון שקל חתכו את הרווח של כלל ביטוח ב-57%

חברת הביטוח סיימה את הרבעון השלישי עם רווח כולל של 70 מיליון שקל. בנטרול ההפרשות, שנבעו מסביבת הריבית הנמוכה והפסד חד פעמי, היתה נרשמת לכלל ביטוח עלייה של 5% ברווח הכולל ל-171 מיליון שקל

רחלי בינדמן 09:4924.11.14

סביבת הריבית הנמוכה ממשיכה להעיב על תוצאות חברות הביטוח. כלל ביטוח, בניהולו של איזי כהן, מסכמת רבעון שלישי עם רווח כולל של 70 מיליון שקל, צניחה של 57% ברווח לעומת הרבעון המקביל אשתקד, בעיקר בשל הפרשות חד פעמיות.

 

דוחות הרבעון כללו הפרשה של 101 מיליון שקל לפני מס בשל סביבת הריבית הנמוכה, שאילצה את כלל (בדומה לחברות ביטוח אחרות) להוון את ההתחייבויות שלה לפי ריבית נמוכה יותר ולפיכך להגדיל את עתודות ההון.

 

בנוסף נרשמה הפרשה של 29 מיליון שקל בגין תובענות ייצוגיות פתוחות משנים עברו. כלל נאלצה לרשום הפרשה של 20 מיליון שקל בגין הפסד חד פעמי בחברת הבת כלל פיננסים, בשל פרעון מוקדם של אג"ח למחזיקי האג"ח של בית ההשקעות שנכסיו נמכרו.

 

בסך הכל נרשמו הפרשות של 150 מיליון שקל לפני מס (101 מיליון שקל אחרי מס) ברבעון. כלל מציינת כי ללא רישום ההפרשות וההפסד החד פעמי בכלל פיננסים, הייתה מסיימת את הרבעון השלישי ברווח של 171 מיליון שקל, עליה של 5% לעומת הרווח ברבעון המקביל אשתקד.

 

תחת ניהולו של כהן ממשיכה כלל להפחית את הוצאות המטה שלה: הוצאות ההנהלה והכלליות בגין פעילויות שהופסקו ירדו בתשעת החודשים הראשונים של 2014 ב-107 מיליון שקל, בהתאם לאסטרטגיית החברה להיפרד מעסקים שאינם עסקי ליבה (ובכלל זה פעילות כלל פיננסים והאשראי הצרכני). חסכון זה מצטרף לחסכון שנרשם ב-2013 ביחס לשנת 2012 של 201 מיליון שקל. מאז 2012, שנת הצטרפותו של כהן לחברה, נרשם לה חסכון של 308 מיליון שקל בגין פעילויות שהופסקו.

 

איזי כהן מסר בעקבות פרסום הדוח: "כלל ביטוח ממשיכה להשביח עצמה תוך עלייה ברווחי החיתום שלה, וזאת במיוחד בסביבת ריבית נמוכה ואי וודאות ברווחי השקעה בשוק הון לא יציב. החברה ממשיכה לצמוח בענפי הפרט, תוך יציאה מעסקים קולקטיבים וביטוחי חבויות שאינם רווחים. לאחר כשנתיים בהם ייצבנו את המבנה הארגוני והעסקי של החברה, אנו ערוכים כיום לקראת האתגרים הצפויים לנו בעתיד ובעיקרן להתרחבות בעסקי הליבה, זאת תוך כדי השבחה מתמדת של רווחיות החברה ויצירת ערך לבעלי המניות".

 

איזי כהן מנכ"ל כלל ביטוח איזי כהן מנכ"ל כלל ביטוח צילום: עמית שעל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x