$
שווקי חו"ל

קלפרס משקיעה 9% מהפורטפוליו בנדל"ן

קרן הפנסיה הגדולה בארה"ב - המשרתת את עובדי מדינת קליפורניה - הודיעה כי תקצה 100 מיליון דולר לקרן המתמחה בהשקעות בנדל"ן למגורים באזור סן פרנסיסקו

רחלי בינדמן 07:5119.10.14

חברות הביטוח ובתי ההשקעות הישראליים לגמרי לא לבד בטרנד ההשקעות בנדל"ן. למעשה, הם משלימים פערים אל מול קרנות הפנסיה הגדולות בעולם שכבר מזמן מפזרות חלק ממיליארדי הדולרים שהן מנהלות לתחום הנדל"ן המניב.

 

רק בשבוע שעבר הודיעה קלפרס, קרן הפנסיה הגדולה בארה"ב של עובדי מדינת קליפורניה, כי תקצה 100 מיליון דולר לקרן המתמחה בהשקעות בנדל"ן למגורים באזור סן פרנסיסקו. זאת, בד בבד עם צמצום אחזקותיה בתחום קרנות גידור, על רקע אכזבתה מהביצועים שלהן. סך הכל משקיעה קלפרס 9% מהפורטפוליו שלה בנדל"ן.

 

בארצות הברית ישנן קרנות רבות המתמחות בהשקעה בפרויקטים של דיור להשכרה, אך גופי הפנסיה הישראליים, שעדיין נמצאים בחיתולים בהשקעות נדל"ן בהשוואה לקרנות האמריקאיות, נמנעים מהשקעות בנדל"ן למגורים. לטענת גורמים בענף הפנסיה בישראל, מדובר בתחום יותר מסוכן להשקעה מנדל"ן מסחרי, שכן במקרה של נדל"ן למגורים החשיפה היא ליכולת התשלום של אנשים פרטיים.

 

בעבר היה ניסיון לעניין גופי פנסיה ישראליים בהשקעה בדיור להשכרה, אך התשואות שהוצעו היו לא אטרקטיביות, בין היתר כיוון שדובר על פרויקטים לדיור בר־השגה.

 

סן פרנסיסקו סן פרנסיסקו צילום: בלומברג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x