$
בורסת ת"א

"הקשר של לבייב לפוליטיקאים ברוסיה עזר מאוד לאפי פיתוח"

שבוע לפני גיוס החוב של אפריקה ישראל, מנכ"ל אפי פיתוח שאמורה לספק את התזרים לפירעונו, מבהיר כי יישמרו כספים פנויים לדיבידנד

אורן פרוינד 07:4304.09.14

ארבע שנים לאחר הסדר החוב המתוקשר של אפריקה ישראל שבו הזרים בעל השליטה לב לבייב 765 מיליון שקל מכיסו, נראה כי אמון המשקיעים חוזר לחברה. לראשונה מאז ההסדר תצא אפריקה ישראל בשבוע הבא לגיוס חוב של 750 מיליון שקל באג"ח חדשה, ולפי תשואות האג"ח של אפריקה בשוק כרגע, נראה כי הגיוס לא ייתקל בקשיים. 

האג"ח של אפריקה זינקו ב־10% ביומיים האחרונים, והתשואה עליהן ירדה לרמה של 6% ברוטו, הנמוכה ביותר מאז הסדר החוב. גם המניה הוסיפה 15% ביומיים האחרונים לשווי שוק של 1.3 מיליארד שקל.

 

ראלי הני"ע של אפריקה ישראל החל החודש בעקבות דו"חות טובים של החברה־הבת (68%) אפי פיתוח שפועלת ברוסיה, ושמהווה מקור עיקרי לדיבידנדים שלה.

 

הוא נמשך בהעלאת דירוג האשראי של החברה לפני יומיים ברמה אחת ל־A3 של מידרוג, העלאה שמכניסה את אג"ח אפריקה למדד תל בונד, מה שצפוי לתרום לביקושים בהנפקה הקרובה.

 

רגע לפני ההנפקה הגיעו מנכ"ל אפי פיתוח מארק גרויסמן וסמנכ"לית הכספים נטליה פירוגובה לפגישה שיחה עם מוסדיים. "לב לבייב מקבל יחס יפה מפוליטיקאים ומאנשים בכלל במוסקבה. הוא מעורב מאוד בעסקים שלנו ועוזר לנו מאוד", אמר גרויסמן.

 

 

אפי פיתוח מחזיקה נדל"ן בשווי של 2.5 מיליארד דולר, רובו בלב מוסקבה. הנכסים העיקריים של אפי הם קניון אפימול ששוויו בספרים עומד על 1.16 מיליארד דולר ופרויקט

הדירות למגורים ODINBURG.

 

"אני מקווה מאוד שיפסיקו את המלחמה בין רוסיה ואוקראינה, אבל כך או כך אין לזה השפעה על העסקים שלנו. הפרויקטים שלנו רחוקים מאוד מהאזור הבעייתי. ההשפעה היחידה שאנו רואים היא בעיקר בשער הרובל. אנחנו לא מתרגשים מזה", אמר גרויסמן.

 

רק לפני חודש חיפשה אפריקה נואשות אחר מזומנים כדי לעמוד בפירעונות כבדים של מיליארד שקל בשנתיים הקרובות למחזיקי האג"ח, כשהיא מסתמכת בעיקר על דיבידנדים מהחברות־הבנות שלה. "אנו מודעים לצורך של בעלי המניות שלנו בדיבידנדים" אמר גרויסמן. "אנו רוצים לעשות את העסקים שלנו כך שהדיבידנד יהיה פנוי, אבל זה כמובן תלוי בדירקטוריון".

 

לב לבייב ורעייתו בהשקת קניון אפימול במוסקבה לב לבייב ורעייתו בהשקת קניון אפימול במוסקבה צילום: סיון פרג'

  

האג"ח החדשות של אפריקה יהיו מגובות בשעבוד מקסימלי של 407 מיליון מניות אפי פיתוח (כ־39% מהון מניותיה), ששווי השוק הנוכחי שלהן הוא כמיליארד שקל. כלומר, אפריקה מכוונת ל־LTV (יחס הלוואה לנכס) של 70%.

 

העלאת הדירוג תאפשר לאפריקה לגייס את החוב החדש בריבית נמוכה ב־1% מקודמתה (7%), דבר שיחסוך 10–5 מיליון שקל מעלויות המימון השנתיות שלה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x