$
בורסת ת"א

תשובה ימכור 3% מתמר במקביל לגיוס החוב של דלק

תג המחיר לנתח מהמאגר: 15 מיליארד שקל. גולדמן זאקס כבר במתעניינים. דלק שעבדה 28% מהמניות

גולן חזני וליאור גוטמן 08:3430.04.14

דלק, המחזיקה ב־31% ממניות מאגר תמר, תשעבד עבור האג"ח שהיא מגייסת 28% בלבד ממניות המאגר תמר. הקבוצה שבשליטת יצחק תשובה שחררה הודעה לבורסה על השארת 3% מהמניות חופשיות משעבוד. לאחר ההנפקה בכוונתה לפתוח במהלך למכירתם לגופים מוסדיים בשוק ההון.

 

נראה כי גולדמן זאקס הוא אחד המועמדים המובילים לרכישת 3% ממאגר תמר, ול"כלכליסט" נודע שהסכום המבוקש עבורם הוא כ־15 מיליארד שקל. לזכות תמר עומדת העובדה שהוא פעיל, מונופול מוצהר ובעל כ־10 חוזי מכירה עם גופים ממשלתיים ופרטיים.

 

מטרת המכירה היא להציף ערך בקבוצת דלק ולהעלות את שווייה בבורסה, בהנחה שהמניות יימכרו במחיר גבוה יותר מכפי שהוא משתקף במחיר מניית ישראמקו. בנוסף תקטן רמת המינוף של דלק, שבחרה להתמקד בעסקי הגז שלה ומממשת את הנכסים האחרים.

 

מה דעתך על מניית דלק קבוצה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

אתמול החל בניו יורק הרוד שואו של החברה בהובלתם של גדעון תדמור, האחראי על תחום חיפושי הנפט והגז בקבוצה, ושל יוסי אבו, מנכ"ל דלק קידוחים.

 

גיוס החוב הענק, בהיקף 2 מיליארד דולר, מגיע ממשקיעים בישראל, אירופה וארה"ב, ומובילים אותו בנקי ההשקעות ג'יי.פי מורגן, סיטיבנק ו־HSBC. דלק מחזיקה באמצעות אבנר ודלק קידוחים כל אחת ב־15.625% מהזכויות בתמר, וב־22.67% מהזכויות בלווייתן. מטרת הגיוס היא להחליף את החוב הקיים שנטלו השותפויות לצורך מימון חלקן בפיתוח מאגר תמר מברקליס ו־HSBC, שהסתכם ב־900 מיליון דולר. החוב יגויס ב־5 סדרות שלא יירשמו למסחר במח"מ ממוצע של שבע שנים. בתור ביטחונות ישועבדו למלווים הזכויות של השותפויות במאגר תמר. החזר ההלוואה צפוי להתבצע מהתזרים שינבע ממכירת הגז מהמאגר.

 

החוב החדש קיבל דירוג -BBB בינלאומי מטעם S&P. החלפת החוב תפחית את עלויות המימון ביחס לחוב הקיים, ותשאיר לשותפויות עודפי מזומנים של כ־1.1 מיליארד דולר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x