$
שווקי חו"ל

הפספוס של טבע: מדיוונד תנפיק לפי שווי של 340 מיליון דולר

ענקית התרופות החזיקה ב־18% מדיוונד, אך מכרה אותן תמורת הכנסות עתידיות ממכירות התרופות שפיתחה החברה. בהנחה שטבע היתה שומרת על המניות, שווי האחזקה היה עומד על 45 מיליון דולר. מדיוונד מבקשת לגייס 90-80 מיליון דולר בנאסד"ק

ניר צליק 07:5205.03.14

מדיוונד פרסמה אתמול תשקיף לקראת הנפקה וקבעה את יעד הגיוס על 90–80 מיליון דולר לפי שווי של 300–340 מיליון דולר. מי שעלולה להתברר כמפסידה הגדולה מהנפקה, היא לא אחרת מאשר טבע, שהחליטה בדצמבר 2012 לוותר על שיתוף הפעולה עם מדיוונד.

מה דעתך על מניית כלל ביוטכנו:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

ערב ההודעה על סיום ההסכם, טבע החזיקה בכ־18% ממניות החברה לטיפול בכוויות. לטבע הייתה אופציה לרכוש מניות נוספות של מדיוונד לפי שווי של 271 מיליון דולר, אך היא ויתרה על האופציה ומאוחר יותר מכרה גם את אחזקותיה במדיוונד תמורת הכנסות עתידיות ממכירות התרופות שפיתחה מדיוונד.

 

אם מדיוונד אכן תצליח להשלים את ההנפקה לפי שווי של 340 מיליון דולר, ובהנחה וטבע הייתה מחזיקה ב־18% מהון המניות של מדיוונד, שווי אחזקותיה לאחר ההנפקה היה מסתכם בכ־45 מיליון דולר.

 

עם זאת, מדיוונד ביצעה באוגוסט האחרון גיוס של 20 מיליון דולר, כך שאם טבע הייתה מעוניינת לשמור על שיעור אחזקות של 18% במדיוונד היא הייתה צריכה להשקיע 3.6 מיליון דולר.

 

 

מדיוונד, החברה־הבת של כלל ביוטכנולוגיה, מפתחת את נקסובריד, תרופה לטיפול בכוויות ובפצעים כרוניים. התרופה מעכלת רקמות פגועות מבלי לפגוע בתאים הבריאים. הניסויים שבוצעו עד כה הוכיחו כי היא מקטינה במידה ניכרת את הצורך בניתוחים ואת היקפם לאחר כווייה.

 

מדיוונד קיבלה אישור שיווק מרשות התרופות האירופית, והשוק האירופי שאליו פונה התרופה מוערך בחצי מיליארד דולר בשנה. אחת ממטרות הגיוס היא הכנת החברה לשיווק עצמאי של התרופה באירופה. השוק הכולל של מדיוונד בעולם עומד על כ־9 מיליארד דולר. 

 

ראובן קרופיק מנכ"ל כלל ביוטכנולוגיה ראובן קרופיק מנכ"ל כלל ביוטכנולוגיה צילום: אוראל כהן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x