$
שווקי חו"ל

ארה"ב: צניחה של 16% בבניית בתים חדשים בשל מזג האוויר הקשה

קצב הבנייה עמד בינואר על שיעור מתואם עונתי של 880 אלף יחידות. במקביל מדד המחירים ליצרן עלה בינואר ב-0.2% - בהתאם לציפיות

שירות כלכליסט 16:2119.02.14
מדד המחירים ליצרן בארצות הברית עלה בינואר, זה החודש השני ברציפות. משרד העבודה האמריקאי דיווח כי המדד טיפס בחודש שעבר בשיעור מותאם עונתית של 0.2%, העלייה הגדולה ביותר מאז אוקטובר. בדצמבר נרשמה עלייה של 0.1% במחירים. המדד חושב על פי נוסחה חדשה שאימצה הממשלה וכולל גם מחירים בסקטורי השירותים והבנייה.

 

כמו כן, המחירים עלו ב-1.2% לעומת ינואר של השנה שעברה, העלייה השנתית החדה ביותר מאז אוקטובר, זאת לאחר שבדצמבר נרשמה עלייה שנתית של 1.1%. מדד הליבה, שאינו כולל את מחירי המזון והאנרגיה, הנחשבים נוטים לתנודתיות עלה ב-0.2%, לאחר שבדצמבר מדד הליבה נותר ללא שינוי.

 

 צילום: shutterstock
דו"ח נוסף שפורסם היום חשף כי קצב הבנייה של בתים חדשים בארצות הברית צנחה ב-16% בינואר, לשיעור שנתי מותאם עונתית של 880 אלף יחידות. מהדו"ח עולה כי מזג האוויר הקשה מהווה את הסיבה העיקרית לצניחה. בדצמבר נרשמה ירידה של 4.8%, גם במקרה זה מזג האוויר נחשב לגורם העיקרי.

 

בינואר חלה ירידה גם במספר הבקשות להיתרי בנייה, זה החודש השלישי ברציפות. מספר הבקשות נפל ב-5.4% לשיעור של 937 אלף.

 

עבור 2013 כולה, הבנייה טיפסה ב-17.7% ל-976 אלף יחידות, התוצאות הטובות ביותר מאז 2007. האנליסטים מצפים לעליות נוספות השנה על רקע השיפור בשוק העבודה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x