$
שווקי חו"ל

טוקיו זינקה ב-3.1% לאחר הודעת הבנק המרכזי

בתום ישיבה בת יומיים הודיע הבנק של יפן על הכפלת סכום ההלוואות לבנקים במטרה לעודד את האשראי במשק. האנג סנג ננעלה בעלייה של 0.2%, שנגחאי ירד ב-0.7%

שירות כלכליסט 11:0018.02.14

המסחר בבורסות אסיה ננעל הבוקר (ג') במגמה מעורבת, כשהבורסה של יפן מרכזת את עיקר תשומת הלב.

 

ניקיי האנג סנג שנגחאי

 

ביפן סיים הבנק המרכזי את ישיבתו בת היומיים בהכרזה שהעיפה את הבורסה של טוקיו לעליה חדה של 3.1%: הבנק הודיע כי מדיניות הריבית והיקף התמיכה בשווקים באמצעות רכישות יימשכו באותן רמות. בה בעת, הבנק החליט להאריך בשנה שתי תוכניות ההלוואה בריבית נמוכה לבנקים, ואף להכפיל את היקפן. תוכנית אלה נועדו לתמוך בשוק האשראי במדינה.

 

הניקיי שנסחר בעלייה של פחות מ-1% עד להכרזה, קפץ מיידית לרמה של מעל 3%, כשבמקביל נחלש הין ביותר מרמה של 101.98 ין לדולר לפני ההודעה לרמה של 102.61 ין לדולר במסחר שלאחר הפרסום. 

 

היצואניות הגדולות עלו בתגובה, ובהן טויוטה שעלתה ב-2.6%, ניסן ב-2%, ומאזדה ב-4.4%. ענקית הפיננסים והתעשייה מיצובישי קפצה ב-5%.

 

למרות העליות, הניקיי היפני, שירד ב-9.1% מתחילת ינואר, נותר המדד עם הביצועים הגרועים ביותר באסיה מתחילת השנה.

 

בסין נסוג מדד שנגחאי מרמת השיא של חודשיים שרשם אתמול, על רקע חששות מכסף עודף שמסתובבת בשוק האשראי ושמסכן את היציבות הפיננסית. המשקיעים בשין לא התרשמו מהדיווח המפתיע לטובה לפיו ההשקעות הזרות הישירות בסין זינקו בינואר ב-16.1% בהשוואה לינואר אשתקד, והסתכמו ב-10.76 מיליארד דולר. תחזיות האנליסטים עמדו על עלייה של 2.5% בלבד, לאחר שבדצמבר טפסו ההשקעות ב-3.3%.

 

באוסטרליה חברת המכרות הגדולה בעולם BHP Billiton (שנוצרה ממיזוג Broken Hill Proprietary עם Billiton PLC) עלתה ב-2.3% לאחר הכתה את תחזיות האנליסטים ודיווחה על זינוק ברווחי הרבעון הרביעי ל-8.1 מיליארד דולר, בהשוואה ל-4.4 מיליארד דולר ברבעון המקביל ב-2012 ומשמעותית מעל התחזית בשוק לרווח של 7 מיליארד דולר. 

 

בלומברג מדווח כי מתוך 357 החברות ב-MSCI Asia Pacific שפרסמו את דוחותיהן בתחילת ינואר, 54% הכו את תחזיות האנליסטים.

 

הבנק המרכזי של יפן הבנק המרכזי של יפן צילום: בלומברג

בטל שלח
    לכל התגובות
    x