$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

פרטי ההסדר בצים נחשפים: תספורת של 33% בלבד למחזיקי האג"ח

יתר הנושים "יזכו" לתספורת של יותר מ-50%; על פי ההסדר תזרים החברה לישראל 200 מיליון דולר לקופת צים, ותוותר על חוב של 225 מיליון דולר. בתמורה תקבל החברה לישראל 32% ממניות החברה

גולן חזני 17:2516.01.14

הישג גדול למחזיקי האג"ח של צים. פרטי הסדר החוב של החברה שנחשף היום מצביע על תספורת של 30% בלבד למחזיקי האג"ח בעוד שיתר הנושים זכו לתספורת של יותר מ-50%.   

מחזיקי האג"ח היו אלה שעיכבו את חתימת ההסדרר והצליחו לכופף הן את נושי החברה האחרים (בנקים ומחכירי אוניות), את החברה לישראל, ואת הצדדים הקשורים, כלומר עידן עופר ואודי אנג'ל.

 

צים צים צילום: בלומברג

 

התוספת שקיבלו מחזיקי האג"ח מתחלקת לשלושה חלקים:

 

א. נציגות מחזיקי האג"ח יקבלו 6.2% נוספים ממניות החברה החדשה, כלומר 19.2% לעומת 13% במקור.

 

ב. המחזיקים יקבלו תוספת של 50-70 מיליון דולר בסדרות האג"ח החדשות של החברה. זאת, לאחר שהנציגות כופפה את עידן עופר ואודי אנג'ל ואלה הסכימו לוותר על כל החוב העתידי וחובות העבר של החברה אליהם. מדובר בחוב של 300 מיליון דולר ששוויו "נטו" (אחרי תספורת) הינו כ-70 מיליון דולר.

 

ג. בניגוד לנושים אחרים שחתמו על פטור מתביעות, הרי שמחזיקי האג"ח נשארו עם אפשרות לתבוע עתידית את החברה ובעלי השליטה שלה.

 

על פי ההסדר תזרים החברה לישראל 200 מיליון דולר לקופת צים, ותוותר על חוב של 225 מיליון דולר. בתמורה תקבל החברה לישראל 32% ממניות החברה לפי שווי של כ-700-750 מיליון דולר לחברה החדשה. מחזיקי האג"ח יקבלו כאמור 19.2% ואילו יתר הנושים יקבלו כ-49% ממניות החברה. בהסכם העקרונות שנחתם נכתב במפורש שלחברה לישראל לא תהיה שליטה בחברה.

 

מחזיקי האג"ח שאותם הובילו לימור דנש ואמיר צ'צ'יק ממגדל, גיורא סרצ'נסקי וניר עובדיה מעמיתים, קובי שלום ומיכאל משיטה מכלל, ויוני שר מהראל, נעזרו בשירותיהם של בלקסטון העולמית וטאסק הישראלית. את היעוץ המשפטי העניקו עורכי הדין אברמי וול ומירי קימחי-גולדשטיין.

 

תחת חוב של 3.05 מיליארד דולר תנפיק צים 3 סדרות אג"ח חדשות בהיקף של 774 מיליון דולר. סידרה א' תהיה לנושים המובטחים ותהיה בהיקף של 274 מיליון דולר. מחזיקי האג"ח ימהווים 49 מיליון דולר מחוב זה שמגובה בבטחונות של החברה וישולם מיידית ועד 2021 בתשלומים שנתיים.

 

סידרה ב' תהיה לבעלי האוניות בהיקף של 116 מיליון דולר וסידרה ג' של הנושים הלא מובטחים בהיקף 384 מיליון דולר שמתוכו מהווים מחזיקי האג"ח 138 מיליון דולר. שתי סדרות אלה ייפרעו בתשלום אחד ב-2023.

 

הסכם העקרונות נחתם בשש בבוקר לאחר שבאחת בלילה נתנו מחזיקי האג"ח הסכמה סופית.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x