שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

חג המולד הגיע לתל אביב: הבורסה ננעלה ביציבות במחזור דליל

המדדים ת"א 25 ות"א 100 נסחרו במשך היום סביב רמת הפתיחה. בעולם רוב הבורסות נשארו סגורות בשל החג; מחזור המסחר הסתכם ב-612 מיליון שקל

מיקי גרינפלד 17:3125.12.13

המסחר בבורסה של תל אביב ננעל היום (ד') ביציבות כשברקע חופשת חג המולד בעולם. מחזור המסחר בת"א היה נמוך במיוחד והסתכם ב-612 מיליון שקל.

 

בשל חג המולד לא נקבע היום במסגרת המסחר במט"ח שער יציג חדש לדולר וליורו. היום בניו יורק לא תהיה פעילות לרגל החג, והמסחר בבורסות של וול סטריט ייפתח מחדש מחר.

 

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז נדל"ן 15 

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

 

"אני יכולה להבין את הרגולטורים: תהיה עליהם התקפה ציבורית אם יקרה משהו, הציבור דורש פיקוח, זה נראה נורא טוב כשבאים עם כלל חדש, ואני יכולה לתת יופי של נאום הגנה לכל רגולציה. אבל כל רגולטור פעל לבד, והסך הכול נורא". כך אומרת בראיון ל"כלכליסט" אסתר לבנון, מנכ"לית הבורסה היוצאת, שבוע לפני שפרישתה נכנסת לתוקף.

 

"לפני שנה וחצי הצעתי באוצר שעל כל רגולציה חדשה ישבו כל הרגולטורים עם מנכ"ל האוצר ויבדקו מה זה עושה לשוק. אם אגף שוק ההון באוצר יוצא עם רגולציה שמעודדת משקיעים מוסדיים להשקיע בחו"ל — ואני מסכימה איתם, לא הגיוני שכל הכסף של החיסכון הפנסיוני יהיה בארץ — צריך לזכור באיזשהו שלב לסגור את הברז. כי בשלב מסוים 80 אגורות מכל שקל שנכנס למוסדיים הלך לחו"ל בחלק המנייתי. זו דוגמה", פירטה לבנון.

 

לפי סיכום שנת 2013 של מחלקת המסחר של הבורסה, מחזור המסחר הממוצע במניות הסתכם בכ-1.2 מיליארד שקל ביום – גבוה ב-10% מהמחזור בשנה הקודמת.

 

במחלקה מציינים כי מחזור המסחר היומי נותר יציב עד חודש אוגוסט ברמה ממוצעת של כמיליארד שקל – בדומה למחזור הממוצע ב-2012. בשליש האחרון של השנה עלו מחזורי המסחר בהדרגה לממוצע של כ-1.4 מיליארד שקל ביום– המחזור הגבוה זה יותר משנתיים.

 

שוק האג"ח

מידרוג אישרה מחדש דירוג Aa3 באופק יציב לסדרות האג"ח שבמחזור של חברת גזית גלוב. כמן כן, מאשרת מידרוג דירוג זהה להנפקת סדרה חדשה ו/או הרחבת סדרות קיימות, בסכום של עד 360 מיליון שקל. תמורת הגיוס תשמש למחזור חוב פיננסי קיים ולפעילותה השוטפת.

 

מידרוג אישרה מחדש דירוג Aa3 באופק יציב לסדרות האג"ח 3, ה', ו' ו-ז' שבמחזור, אותן הנפיקה חברת גב ים. מידרוג העניקה דירוג זהה להנפקת סדרה חדשה ו/או הרחבה של סדרה קיימת, בסכום של עד כ- 200 מיליון שקל. תמורת ההנפקה תשמש לצרכי מחזור ולפעילות שוטפת. 

 

בורסת ת"א בורסת ת"א צילום: בלומברג

 

מה דעתך על מניית גזית גלוב:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

מניות במרכז

קבוצת דלקמכרה אתמול מניות של הפניקסבהיקף של 90 מיליון שקל. דלק מכרה את המניות במחיר של 12.8 שקל למניה, הנמוך ב-2% ממחיר המניה בפתיחת המסחר היום. הפניקס נסחרת בשווי של 3 מיליארד שקל לאחר עלייה של 48% במחיר המניה ב-12 החודשים האחרונים. המכירה נעשתה כחלק מהמדינות של קבוצת דלק להתמקד בתחומי הגז והאנרגיה.

 

שטראוסדיווחה אתמול בערב כי בית המשפט בהולנד דחה את כל הבקשות אשר הגישה שותפתה לחברת הקפה, קרן ההשקעות האמריקאית טי פי ג'י,  בכל הנוגע לקיום בדיקה להסכמי השירותים שמעניקה קבוצת שטראוס לחברת הקפה בה שותפה הקרן. בית המשפט אף דחה בקשת הקרן למתן סעדים זמניים ובהם צו איסור פיטוריו של מנכ"ל חברת הקפה טוד מורגן.

 

טבעעלתה אתמול בניו יורק ב-1.8%, לאחר שדיווחה כי נכנסה להסכם הלוואה עם בנקים ביפן בהיקף של 35 מיליארד ין (כ-336 מיליון דולר). במקביל, על רקע פיטורי המנכ"ל ג'רמי לוין, משרד עורכי הדין ריגרוצקי ולונג הגיש תביעה ייצוגית כנגד החברה בבית המשפט של ניו יורק. הטענה היא כי החברה הצהירה הצהרות שיקריות בנוגע לפעילותה, מצבה הפיננסי, ותוכניותיה.

 

חלל תקשורתחתמה על הסכם למתן שירותי תקשורת באמצעות הלוויין עמוס 3 (ולאחר סיום פעילותו של עמוס 3 - באמצעות עמוס 6) עם לקוח המפיץ שידורי טלוויזיה באירופה. ההסכם הוא לתקופה של כעשר שנים, ובהיקף מינימלי של כ-5.7 מיליון דולר. תקופת השירות צפויה להתחיל בינואר 2014. 

 

אפריקה נכסיםשבשליטת אפריקה ישראל(יחד עם צד שלישי) התקשרה בהסכם עקרונות עם דניה סיבוס, גם היא בשליטת אפריקה ישראל, לפיו תשמש דניה סיבוס (יחד עם שותף נוסף) קבלן ביצוע של אפריקה נכסים בהליך המוקדם של המכרז להקמה והפעלה של קריית התקשוב של צה"ל בנגב.

 

בריינסווייקפצה אתמול בת"א ב-8.1% מבלי שדיווחה לבורסה על אירוע כלשהו ובכך השלימה המניה זינוק של 75% מתחילת השנה. הבוקר דיווחה החברה על הסכם עם חברה אמריקאית, שתעניק לה שירותים לוגיסטיים באמצעות הקמת מרכז יעודי בארה"ב. המרכז ישמש את בריינסוי לצורך הליכי שיווק, מכירה, התקנה, הדרכות ותיקונים של המערכות בארה"ב. בתמורה לשירותיה תקבל החברה האמריקאית שיעור קבוע מההכנסות השנתיות בארה"ב.   

 

המסחר במניית טאוארמתנהל בימים האחרונים בתנועות חדות, מאז שעלתה בשישי ב-44.8% בוול סטריט לאחר שהודיעה על הקמת מיזם משותף עם פנסוניק היפנית, שיגדיל את הכנסותיה ב-400 מיליון דולר בשנה. אתמול רשמה המניה בוול סטריט ירידה של 3.8%.

 

כלל ביטוח התקשרה עם תאגיד בנקאי וגוף מוסדי נוסף במסגרת קונסורציום מלווים, שהעניק אשראי לבעלים של מגדל אלקטרה בתל-אביב - אמקור, אלקטרה השקעות, בע"מ ואלקטרה נדל"ן. היקף ההלוואה עומד על 780 מיליון שקל, ומסכום זה עומד חלקה של כלל על 292.5 מיליון שקל (37%). כלל ביטוח, שדיווחה אתמול על העסקה, הוסיפה שמתוך הסכום שלה באשראי, חלק הינו השקעות נוסטרו וחלק מכספי העמיתים והחוסכים.

 

צנורות המזה"ת עלתה אתמול ב-4.3% לאחר שדיווחה כי הופסקה השביתה באתר החברה בצריפין, וכי החברה חזרה לפעילות ובשלב זה לא צופה שיבושים נוספים בפעילותה. 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x