$
בורסת ת"א

מי מהמוסדיים ראה את הנולד?

הצניחה במניית בבילון: הפניקס ברחה בזמן, הראל נשארה וספגה

רחלי בינדמן 08:2631.10.13

נכון לסוף יוני, המחזיקים הגדולים בקרב גופי הגמל והפנסיה במניית בבילון היו חברת הביטוח הראל (4.4% מהחברה עם אחזקות בשווי של 50.8 מיליון שקל), הפניקס (3.65% מהחברה עם אחזקות בשווי של 42.4 מיליון שקל) ומנורה (2% מהחברה עם אחזקות בשווי שוק של 23.5 מיליון שקל). כך עולה מנתוני חברת פרדיקטה דאטה. לפי הנתונים, גם קבוצת כלל ביטוח החזיקה עבור העמיתים שלה היקף גבוה יחסית במניית בבילון — 1.6% מהחברה בשווי של 19 מיליון שקל.

 

אלא שהרבה מים זרמו בנהר מיוני האחרון, והמניה הספיקה לרשום מאז עליות חדות ולאחר מכן התרסקויות כואבות. חלק מגופי הפנסיה השכילו ליהנות מהעליות ולהיפטר מהנייר לפני הקריסה הכואבת. אחרים — דוגמת הראל — לא השכילו לעשות זאת. כך, למשל, הפניקס מימשה את רוב השקעתה ברווח לפני הירידות, וגם קופות הגמל של מיטב דש (קופות הגמל של דש החזיקו ב־1.5% מהחברה, נכון לסוף יוני) מימשו את רוב האחזקה ברווח. קופות הגמל של פסגות, שהחזיקו נכון לסוף יוני ב־1.3% מהחברה, הספיקו למכור את כל האחזקות שלהן ברווח של כ־30%.

 

אלון כרמלי אלון כרמלי
מה דעתך על מניית אברא:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

אלא שמדיווחי בבילון לבורסה ניתן לראות כי הראל נותרה בעלת עניין בחברה, והיא מחזיקה בחשיפה לבבילון בגובה של 5.3% (כולל קרנות נאמנות), כלומר — המשקיעים בקרנות ובקופות של הראל צפויים להיפגע מהירידה האמורה. עם זאת, סך החשיפה של הראל ברמת החיסכון הפנסיוני לבבילון עמד, נכון לסוף יוני, על 0.05% מהתיק, כך שלא מדובר בהשפעה מהותית על העמיתים. עוד מתברר כי במנורה מבטחים לא הפחיתו את האחזקות שלהם בבבילון מאז יוני, ולכן גם הם ספגו פגיעה מהקריסה במחיר המניה אתמול. לעומת זאת, כלל ביטוח מימשה את כל אחזקתה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x