$
שווקי חו"ל

מסתורין ורווח באשטרום: מצאה תעודות התחייבות סחירות באחד מנכסיה - וקיבלה בעלות

התעודות נתגלו באחד מנכסי חברה נכדה של אשטרום במדינה זרה והבעלות הועברה לידיה על פי דין המדינה. חלק החברה בשווי התעודות עשוי להגיע לכ-75 מיליון שקל; הבעלים הקודם של הנכס הגיש תביעה לקבלת הבעלות - אשטרום תתנגד לאחר שלא הציג לטענתה ראיות

מיקי גרינפלד 10:3923.10.13

פרשייה מסתורית שעשויה לתרום לאשטרום רווח של מילוני שקלים נחשפת היום בדיווח של החברה לבורסה. על פי הדיווח, בנכס המוחזק על ידי חברה נכדה של אשטרום  בחו"ל נמצאו בפברואר השנה תעודות התחייבות סחירות שהונפקו על ידי בנק זר. לאחר פנייה לבנק המנפיק ועל פי הדין המקומי, הועברה לאשטרום הבעלות על התעודה.  

בשל נסיבות המקרה וההתפתחויות שחלו מאז גילוי התעודות, החברה מציינת כי אין ביכולתה להעריך במדוייק  את שווין. למען הזהירות, על פי החברה, חלק החברה בסכום הנקוב בהן עומד על כ-75 מיליון שקל. 

 

אף שלא צויין בדיווח שם המדינה, מדובר ככל הנראה בגרמניה, שם מתרכזת פעילותה הבינלאומית. אשטרום מסבירה כי עיכבה את הדיווח על האירועים, שהחלו כאמור בפברואר האחרון, משום שגילוי היה עלול לפגוע בסיכויי השלמת קבלת הבעלות החוקית בנכס.

 

על פי הדיווח, בחודש ספטמבר ולאחר שהועברה הבעלות לידי אשטרום על פי דין המקום, התקבלה אצל החברה הנכדה דרישה מבנק זר (שאינו הבנק המנפיק), שחברה קשורה שלו החזיקה בנכס שאותו רכשה אשטרום ושבו נמצאו התעודות. הבנק טען כי התעודות שנמצאו בנכס הן בבעלותו ודרש את השבתן.

 

 

אשטרום מציינת כי הבנק הזר לא צירף לדרישה כל הוכחות לבעלות זו, ועל כן דחתה החברה את הדרישה להעברת התעודות לידיו. אתמול פתח הבנק בהליך משפטי בדרישה להשבת התעודות לידיו, ובכוונת אשטרום להגיש התנגדות לתביעה.

 

אשטרום מוסיפה כי מיום העברת הבעלות לידיה, לבעלים המקורי יש זכות תביעה להשבתן עד לתום שלוש שנים, ולאחר מכן תחול התיישנות על זכות זו.

 

 

מנכ"ל אשטרום מוטי סלע מנכ"ל אשטרום מוטי סלע

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x