$
בורסת ת"א

אשטרום והראל: רכשנו בניין משרדים בגרמניה ב-161 מיליון שקל

דמי השכירות בגין הנכס שנבנה בעיר דיסלדורף לפני חמש שנים מבטאים תשואה של כ-8.4% על מחיר הנכס

ערן סוקול 20:5516.05.13
אשטרום נכסים והראל ביטוח ופיננסים מבצעות עסקת נדל"ן משותפת בגרמניה. החברות דיווחו היום (ה') כי שותפות שכל אחת מהן מחזיקה ב-45% מהזכויות בה, חתמה על הסכם לרכישת בניין משרדים בסך של כ-161 מיליון שקל, אשר דמי השכירות בגינו מבטאים תשואה של כ-8.4% על מחיר הנכס.

 

 

 

לצורך מימון העסקה, תעמיד השותפות הון עצמי של כ-60 מיליון שקל, כאשר הראל ואשטרום יעמידו סך של כ-25 מיליון שקל כל אחת. יתרת העסקה, בסך של כ-101 מיליון שקל, תמומן באמצעות הלוואה בנקאית שתישא ריבית קבועה בשיעור שנתי של כ-2.4% לתקופה של 5 שנים.

 

הנכס הנרכש נבנה בשנת 2008 וממוקם בעיר דיסלדורף שבגרמניה. הוא מורכב משלושה מבנים בני 7 קומות כל אחד וסך שטחי ההשכרה בו מסתכמים בכ-14.7 אלף מ"ר, כאשר 58% משטחי הנכס מושכרים לחברת האלקטרוניקה Imtech ויתרת השטחים מושכרים לקבוצת הקמעונאות Metro. לשתי החברות הסכם שכירות עד לסוף חודש מרץ 2018, הכולל הצמדה למדד המחירים לצרכן הגרמני ואופציה להארכה לתקופה של 5 שנים כל אחת.

 

 

 

זוהי העסקה המשותפת הרביעית במספר שמבצעות אשטרום נכסים והראל ביטוח ופיננסים. החל מ-2009 כולל העסקה הנוכחית, ביצעו החברות עסקאות משותפות בהיקף של כ-670 מיליון שקל בתחום הנדל"ן המניב בגרמניה.

 

מוטי סלע, מנכ"ל אשטרום נכסים, אמר היום: "אנו

מוטי סלע. "ממשיכים לפעול על פי תכניתנו האסטרטגית" מוטי סלע. "ממשיכים לפעול על פי תכניתנו האסטרטגית"

להרחבת פורטפוליו הנכסים המניבים שלנו בשוק הגרמני, שאנו רואים אותו כמשלים לפורטפוליו המניב שלנו בשוק הישראלי, וכבעל פוטנציאל השבחה משמעותי. בעסקה הנוכחית נרכש נכס איכותי וחדש בעיר המרכזית דיסלדורף, המושכר לשוכרים איכותיים, ושמומן בתנאים אטרקטיביים, הבאים לידי ביטוי בפער הקיים בין התשואה הגבוהה שמניב הנכס לבין הריבית הנוחה המשמשת למימון רכישתו. בכוונתנו להמשיך ולפעול לאיתור עסקאות נוספות בגרמניה ולהדק את שיתוף הפעולה האסטרטגי עם קבוצת הראל במדינה זו".

 

גדי בן חיים, ראש תחום השקעות בנדל"ן בקבוצת הראל, מסר, כי "רכישה זו הינה תוצר נוסף של מדיניות ההשקעה של הראל בנכסים מניבים איכותיים בחו"ל. כלכלת גרמניה הינה מהיציבות בעולם ומחירי הנכסים בה מגלמים כיום הזדמנויות השקעה ראויות. אנו שמחים על המשך שיתוף הפעולה עם אשטרום נכסים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x