$
מט"ח וסחורות

הבנק המרכזי של שוויץ: שמירת תקרת שער לפרנק עודנה "חיונית"

הבנק הודיע הותיר את שער הפרנק על 1.20 מול היורו והתחייב להמשיך בצעד זה באמצעות התערבות בלתי מוגבלת

בלומברג 12:4619.09.13

הבנק המרכזי של שווייץ בהנהגת הנשיא תומאס ג'ורדן, הותיר היום (ה') את שער הפרנק על 1.20 מול היורו ומסר כי הטלת תקרת שער למטבע עודנה "חיונית". הוא התחייב להמשיך בצעד זה באמצעות התערבויות בלתי מוגבלות, וזאת במטרה להגן על הכלכלה. הבנק הותיר את רצועת הניוד בטווח של 0.0%-0.25% כפי שחזו 21 כלכלנים שנסקרו על-ידי בלומברג.

 

 

 

"הסיכון להתפתחויות כלכליות גלובליות שליליות ירד במידת מה בהשוואה לרבעון הקודם. עם זאת, עדיין ישנם בעיות מבניות באירופה העלולות לגרום למתחים חדשים בשווקים", אמר הבנק בהודעה המופיעה באתר האינטרנט שלו.

 

בספטמבר 2011 הציב הבנק המרכזי של שוויץ תקרה על שער הפרנק בשל הסיכון לדיפלציה ובשל המיתון. זאת לאחר שמשקיעים, שחששו ממשבר החוב בגוש היורו, דחפו את הפרנק - שנחשב להשקעה טובה בזמנים של אי יציבות - לרמה כמעט שווה לזו של היורו. על אף שגוש היורו יצא מהמיתון ברבעון השני, התריע הבנק המרכזי של אירופה מהפרזה בהערכת ההתאוששות.

 

 

שוויץ. אי של יציבות שוויץ. אי של יציבות צילום: בלומברג

 

"הפרנק השוויצרי נותר חזק להפליא על אף ההתייצבות בגוש היורו והתאוששותה של הכלכלה הגלובלית", אמר ביט זיגנת'לר, אסטרסג ב-USB.

 

על אף שהשנה חל פיחות של 2.2% בפרנק כנגד היורו, שער המטבע עדיין גבוה ב-20% ממה שהיה בספטמבר 2008, עם פרוץ המשבר העולמי. המטבע השוויצרי נסחר היום בשער של 1.2334 פרנק ליורו - שער זה השתנה רק במעט מאתמול.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x