$
שווקי חו"ל

הבורסות באירופה ננעלו בעליות - לאחר שרוב היום נסחרו בירידות

וול סטריט העניקה רוח גבית לבורסות ביבשת; הצמיחה באיחוד האירופי ברבעון השני עודכנה ל-0.4%. הפעילות העסקית בגוש היורו בשיא של שנתיים

בלומברג 20:0304.09.13

הבורסות באירופה ננעלו בעליות שערים קלות, לאחר שרוב היום נסחרו בטריטוריה אדומה על רקע המתיחות במזרח התיכון ולמרות פרסום נתוני מאקרו מעודדים ביבשת; מי שהעניקה רוח גבית לבורסות באירופה היא וול סטריט, שם נרשמו עליות.

 

פוטסי דאקס קאק

 

לשכת הסטטיסטיקה המרכזית של האיחוד האירופי עדכנה כלפי מעלה את נתוני הצמיחה לרבעון השני. מיורוסטאט נמסר כי התמ"ג של 27 המדינות החברות באיחוד צמח ברבעון השני ב-0.4% זאת לעומת שלושת החודשים הראשונים של השנה, אז נרשמה התכווצות של 0.1%.

 

מדובר בשיפור מההערכה הראשונה שפרסמה הסוכנות בחודש שעבר, אז דיווחה כי הכלכלה צמחה ב-0.3% ברבעון השני. התיקון נבע מכך שהתקבלו נתונים מלאים יותר מכמה מהמדינות. עבור גוש היורו, לא חל שינוי בהערכה, ועדיין מדובר על צמיחה של 0.3%, שפירושה כי הגוש נחלץ מהמיתון.

 

הפעילות העסקית בגוש היורו באוגוסט עמדה על הרמה הגבוהה ביותר מאז יוני 2011, כך עולה מנתונים שפורסמו היום (רביעי) ומוסיפים לסימנים שהאזור בדרכו להתאוששות יציבה.

 

מדד ה-PMI של מרקיט לגוש היורו עמד על אוגוסט על רמה של 51.5, עלייה מ-50.5 ביולי. הנתון ככל הנראה יעזור לשכנע את הבנק האירופי המרכזי, המתכנס מחר, להשאיר את שיעורי הריבית ללא שינוי.

 

 

יורו יורו צילום: shutterstock

 

מחר יפרסמו הבנק המרכזי של אנגליה והבנק האירופי המרכזי את החלטות הריבית שלהם. נגיד בנק אנגליה מארק קרני טען בחודש שעבר כי הבנק לא ישקול להעלות את הריבית לפני שהאבטלה תרד לשיעור של 7%.

 

מוקדם יותר ננעלו בורסות אסיה במגמה מעורבת, הניקיי ביפן התחזק ב-0.5, ההנאג סנג בהונג קונג נחלש ב-0.3%. "השווקים לא אוהבים התפרצויות של מלחמות ומוטרדים מההתערבות האפשרית בסוריה", טוען ג'יימס לינדזי, מנהל השקעות בטינדל באוקלנד. יו"ר בית הנבחרים האמריקאי ג'ון ביינר תמך בקריאתו של הנשיא ברק אובמה לתקוף בסוריה, בעוד שוועדה היחסים הבינלאומיים בסנאט אישרה הצעה התומכת בהתקפות צבאיות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x