$
שווקי חו"ל

וול סטריט ננעלה בעליות שערים; אפל טיפסה ב-2.1%

דאו ג'ונס עלה ב-0.6%, נאסד"ק הוסיף 1% לערכו. ענקית הטכנולוגיה הודיעה כי תחשוף את האייפון הבא בעוד שבוע. מיקרוסופט איבדה 2.1% על רקע העסקה לרכישת נוקיה. ספר הבז': כלכלת ארה"ב המשיכה לצמוח בקצב מתון עד בינוני ביולי-אוגוסט

מיקי גרינפלד 23:0704.09.13

המסחר בוול סטריט ננעל בעליות שערים; ברקע: ההכנות למתקפה על סוריה, והעליות שנרשמו בבורסות אירופה.

 

הפדרל ריזרב פרסם הערב את ספר הבז', ממנה עולה כי כלכלת ארה"ב המשיכה לצמוח בקצב מתון עד בינוני ביולי-אוגוסט. לפי הנתונים, ההוצאה של הצרכנים עלתה במרבית המחוזות, ובמגזר השירותים נרשמה עלייה קלה.

 

מחיר הנפט ירד היום ב-1.2% ונקבע על 107.2 דולר לחבית.

 

דאו ג'ונס נאסד"ק S&P 500

 

יו"ר ועדת החוץ של הסנאט הודיע הלילה כי הושגה הסכמה בנוגע לתקיפה בסוריה. על פי הצעת ההחלטה, הפעולה תוגבל לחודשיים אך ניתן יהיה להאריכה בחודש נוסף, והיא לא תכלול כניסה קרקעית של חיילים לשטח סוריה.ההצעה תעלה להצבעה בוועדה במהלך היום ואם תאושר, היא תעלה להצבעה בסנאט ב-9 בספטמבר.

 

 

שיגור של טיל שיוט מסוג טומהוק ממשחתת קרב אמריקאית (ארכיון) שיגור של טיל שיוט מסוג טומהוק ממשחתת קרב אמריקאית (ארכיון) צילום: אי פי איי

  

מול ההסכמה המסתמנת בקונגרס על המתקפה בסוריה, כינוסו יפתח את מחול השדים במחלוקת סביב הגדלת תקרת החוב של ארה"ב. משרד האוצר האמריקאי פרסם בתחילת השבוע כי באמצע אוקטובר הממשל עתיד להגיע לתקרה החוב הקבועה בחוק, בגובה 26.1 טריליון דולר.

 

"אם עד אז לא תוגבה התקרה, או יבוצעו קיצוצי תקציב והעלאות מסים נוספות - מתאריך זה הממשל לא יוכל לעמוד בהתחייבויותיו הכספיות. למעשה, כבר ב-30 בספטמבר מסתיימת השנה הפיסקלית בארה"ב, ועד אז הבית הלבן והקונגרס צריכים להסכים לגבי התקציב לשנה החדשה. לגבי השנה הפיסקלית שמסתיימת, ההערכה היא שבעקבות העלאות המס בתחילת השנה וקיצוצי התקציב ממרץ, הגירעון השוטף צפוי לעמוד על כ-611 מיליארד דולר בסוף ספטמבר (3.8 אחוז מהתוצר)", אומר עפר קליין, ראש אגף כלכלה ומחקר בהראל ביטוח ופיננסים.

 

"אנחנו כבר יודעים שהבית הלבן והקונגרס יצליחו להגיע ל"עמק שווה" לבסוף. סביר שככל שהצדדים הפוליטיים ימשיכו להתמהמה והחשש ממשבר פיסקאלי יחריף, הדבר יפעל להקטנת הסבירות לצמצום ההרחבות הכמותיות בהודעת הריבית הבאה של הפד, ב-23 בספטמבר", מוסיף קליין.

 

מאקרו

 

 

הגירעון המסחרי של ארה"ב זינק ביולי ב-13.3% ל-39.1 מיליארד דולר, חודש לאחר שנפל לרמתו הנמוכה ביותר זה ארבע שנים, כך עולה מדו"ח שפרסם היום משרד המסחר האמריקאי. תחזיות האנליסטים ציפו שהגירעון יטפס ל-39 מיליארד דולר על בסיס מתואם עונתית. הייבוא האמריקאי של דלק, המשקף את העלייה במחירים העולמיים, זינק ביולי, והביקוש לכלי רכב וחלקי רכב זרים נותר גבוה במיוחד. שווי הסחורות שיובאו לארה"ב טיפס ב-1.6% ל-228.6 מיליארד דולר. לעומת זאת, הייצוא ירד ב-0.6% ל-189.4 מיליארד דולר, בעקבות ירידה במשלוחים של מטוסים מסחריים, מנועים תעשייתים ותכשיטים. על אף העלייה ביולי, הגירעון המסחרי של ארה"ב נמוך ב-10% בהשוואה לשנה שעברה, בעיקר מכיוון שהמדינה מפיקה ומזקקת יותר דלק לייצוא. שווי הייצוא האמריקאי של מוצרי דלק קבע ביולי שיא חדש ועומד על 12.5 מיליארד דולר.

 

מניות במרכז

 

מניית חברת התעופה ראיין אייר הנסחרת בנאסד"ק צנחה ב-8.9%, לאחר שהודיעה כי הרווח השנתי צפוי לעמוד על הסף התחתון של התחזית - בין 570 מיליון יורו ל-600 מיליון יורו. חברת הלואו קוסט אף עדכנה שאם תעריפי הטיסה ימשיכו במגמת הירידה במהלך החורף, הרווח השנתי ירד אף מעבר לסף התחתון.

 

לינקדין הודיעה על הנפקה נוספת של מניות רגילות בהיקף של מיליארד דולר, במטרה להגדיל את כמות המזומנים והגמישות הפיננסית של החברה.

  

מיקרוסופט ירדה אתמול ב-4.6% לאחר ההודעה על רכישת חטיבת המכשירים והשירותים של ענקית נוקיה תמורת 3.79 מיליארד יורו, פלוס 1.65 מיליארד יורו לרישיון שימוש בן עשר שנים בפורטפוליו הפטנטים של החברה הפינית. נוקיה מצדה זינקה ב-31%. IBM עלתה ב-1% לאחר שהשלימה את עסקת הרכישה של טראסטיר הישראלית, המפתחת תוכנה המסייעת לארגונים בהתמודדות עם איומי אבטחה וניסיונות הונאה.

 

מורגן סנטלי הודיע היום כי הוא משנה את דירוגה של מיקרוסופט ל-equal-weight, שמשמעותו סיכוי גדול יותר לתנודתיות רבה במניה. השינוי נתפס בשוק כהורדת דירוג. במורגן סטנלי אומרים כי בעסקת הענק עם נוקיה קיים סיכון גבוה, לצד הזדמנות גדולה. בשל כך, התחזית של מורגן סטנלי היא לשלושה תסריטים שונים שמציבים את המחיר למניה במרווח הגבוה שבין 18 דולר ל-46 דולר. היום נסחרת המניה סביב 31-32 דולר.

 

   

לאחר ציפיות וניחושים ממושכים, הודיע אפל כי האייפון הבא ייחשף בעוד שבוע, ב-10 בספטמבר. אפל הפיצה הזמנה לאירוע שתערוך במטה שלה בקופרטינו, במהלכו ייחשף הדור החדש של הסמארטפון הפופולרי - ככל הנראה במספר דגמים. לפי הערכות ברשת, אשר נשענות על ניתוחי אנליסטים, מידע ותמונות שדלפו, צפויה אפל לחרוג מהקו השיווקי שהציגה מאז הושק האייפון הראשון ולחשוף מכשיר מוזל שמכונה אייפון 5C לצד דגם הפרימיום אייפון 5S..

 

ישראליות במרכז

 

חברת אמדוקס סיכמה על רכישת חברת אקטיקס האמריקאית בסכום של כ-120 מיליון דולר. אקטיקס האמריקאית מתמחה בניטור רשתות סלולריות וחוויית לקוח. העסקה אמורה להיחתם באופן סופי לקראת סוף ספטמבר הקרוב. הרכישה תאפשר לאמדוקס להרחיב את פורטפוליו המוצרים שלה בתחום הסלולר, בעיקר בתחום ניטור חוויית הלקוח.

  

מזור רובוטיקה, עוסקת בפיתוח מכשור רפואי בעבור ניתוחים כירורגיים מונחי הדמיה לצורך ניווט של כלים כירורגייםבפולשנות מזערית, דיווחה על השלמתם בהצלחה של קרוב ל-40 ניתוחים ראשונים בתחום ניתוחי המוח באמצעות ה-Renaissance- המערכת הרובוטית שפיתחה החברה. מזור נערכת להשקה מסחרית של המערכת הרובוטית לתחום ניתוחי המוח כבר בתחילת 2014.

 

בית המשפט המחוזי תל אביב אישר היום (ד') את מכירת נכסי אלווריון לידי וואלי טלקום תמורת 38 מיליון שקל. הרוכשת גברה על המתמודדת השניה, סיגמא וויב, לאור תמיכת העובדים ותמיכתו של הנושה העיקרי, בנק סיליקון וואלי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x