$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

ועדת איתור תבחר מנכ"ל חדש לקונצרן אי.די.בי

נוחי דנקנר פנה לבית המשפט לקבלת ארכה של כ־3 ימים להעברת כספו של גרנובסקי. הדח"צ מבי.ג'י.איי עמית בירק התנגד לאישור עסקת אמבלייז המאפשרת לגרנובסקי להשתלט על אי.די.בי

גולן חזני 08:5815.08.13

יום סוער בפירמדת אי.די.בי. ל"כלכליסט" נודע כי בההסכם בין גרנובסקי לדנקנר נקבע כי יבחר מנכ"ל חדש לחברה במקומו של חיים גבריאלי, שיבחר על ידי ועדת איתור שתכלול נציגים של גרנובסקי ושל דנקנר. לא ברור מי יכהן כיו"ר החברה אולם הדומיננטיות בניהול תהיה של גרנובסקי עצמו שנחשב ריכוזי ודומיננט.

 

הסתלקותה של קבוצת CP התאילנדית מהעסקה מרחיקה את נוחי דנקנר מחבל ההצלה והישארותו בקונצרן אי.די.בי. הקבוצה הסינית בעיסקה, המהווה את מיעוט המניות ברכישה, שוהה בארץ וטוענת כי בידה משקיע חילופי.

 

בזירת מציאת משקיע לאי.די.בי אחזקות, איש העסקים הארגנטינאי אדוארדו אלשטיין, התרחק בינתיים מעסקת כלל לאחר שסירב להתחייב על קנס במידה ולא יצליח לגייס את מלוא הסכום שביקש דנקנר. במאמץ אחרון להכנסת המשקיע סאשה גרנובסקי באמצעות חברת אמבלייז כמי שיעמוד מאחורי המיתווה שהציע, מבקש דנקנר מבית המשפט הארכה של כ־4 ימים כדי שגרנובסקי יספיק להעביר את הסכום הדרוש לנאמנות המחזיקים ולהפוך את מיתווה ההסדר לממשי.

 

ארכה כזו אמורה להביא לדחיית אסיפת מחזיקי האג"ח שאמורה להיערך ביום ראשון, בה צפויה הצבעה בין מיתווה "החלוקה בעין" של מניות אי.די.בי פתוח לבין מתווה דנקנר במידה ויצליח להביא תומך פיננסי כמו גרנובסקי או מיתווה הנציגויות במידה ולא.

 

נוחי דנקנר, אי.די.בי נוחי דנקנר, אי.די.בי צילום: צביקה טישלר

 

 

הכנ"ר, דויד האן, הורה אתמול למשקיף מטעם בית המשפט חגי אולמן לבחון את החברות של דנקנר בשני הדירקטוריונים של אי.די.בי לאור העובדה שדנקנר חתם על הסכם כובל מול הגורמים שמבקשים לרכוש את השליטה, ואינו מאפשר להם מו"מ עצמאי מול הנציגות. בנציגות טענו שמדובר במהלך שיכול להוביל לחקירה פלילית. עו"ד רם כספי טען כי ההתחייבות לא להתמודד מול דנקנר באה ביוזמתם של המשקיעים שעמם נוהל המשא ומתן.

 

ל"כלכליסט" נודע כי אישור העיסקה עם אמבלייז לא עבר בשקט בדירקטוריון בי.ג'י.איי וכי הדירקטור החיצוני, עמית בירק, התנגד בהצבעה, ואף רמז כי הוא עלול להתפטר, יתר הדח"צים תמכו בעיסקה. מחזיקי האג"ח של בי.ג'י.איי כינסו אסיפה ליום שני הקרוב כדי לדון בהשפעת עסקת אמבלייז על יכולת החברה לפרוע את חובותיה. מניית החברה זינקה אתמול בלונדון ב־11%.

 

אירועי אתמול בפירמדת אי.די.בי

1. CP נסוגה מעסקת כלל ביטוח

2. גרנובסקי משלים את בניית הפירמידה לשליטה באי.די.בי

3. הכנ"ר מבקש לבדוק את הטענות שלפיהן דנקנר כובל משקיעים פוטנציאליים

4. המחזיקים בחרו במתווה "החלוקה בעין"

5. דנקנר פנה לבית המשפט בבקשה להארכת מועד מכירת כלל

בטל שלח
    לכל התגובות
    x