$
בורסת ת"א

הכנ"ר: "אבקש שתיבחן האם אין בהתנהלות המיוחסת לדנקנר כדי לפגוע באינטרס החברות"

כונס הנכסים הרשמי הורה למשקיף מטעם ביהמ"ש לבחון את הטענות לפיהן דנקנר דרש מהמשקיעים שלא לקיים במקביל מגעים על הסדר ישירות מול נציגות המחזיקים

גולן חזני 13:0414.08.13

כונס הנכסים הרשמי (הכנ"ר), מתערב בסוגיית הגבלת המשקיעים הפוטנציאלים באי.די.בי במגעים שניהלו מול נוחי דנקנר, ומורה על בחינת הסוגיה.

 

אתמול שיגרה נציגות האג"ח של אי.די.בי אחזקות מכתב לדנקנר בו ציינה כי קיבלה פניה ממשקיע וכי התברר לה שבעת שניהל מו"מ מול דנקנר, האחרון כבל אותו בהסכם לפיו אינו יכול להביא הצעה מנוגדת למחזיקי האג"ח של אחזקות. הנציגות טענה כי מדובר בצעד שלא לטובת החברה אלא לטובתו האישית של דנקנר. הנציגות פנתה בעניין זה גם לכנ"ר בעניין זה.

 

היום הורה הכנ"ר למשקיף מטעם בית המשפט, עו"ד חגי אולמן, לבחון את ההתנהלות של דנקנר בעניין הסעיף הכובל שהכניס לכאורה. לדברי הכונס הרשמי בפנייתו לאולמן, "הואיל ודנקנר מכהן כיו"ר הדירקטוריון בשתי החברות שבנדון, אבקש כי תבחן האם אין בהתנהלות המיוחסת לדנקנר כדי לפגוע באינטרס החברות".

 

עו"ד חגי אולמן ונוחי דנקנר עו"ד חגי אולמן ונוחי דנקנר צילום: ישראל הדרי אוראל כהן

 

עו"ד נועם שרון, המייעץ לנציגות, עדכן את הנציגות שדנקנר הכניס למסמכי הכניסה להשקעה הראשוניים שהוא עורך עם קבוצות המשקיעים, את הסעיף הכובל. שרון סיפר כי עורך דין ניו יורקי התקשר אליו ואמר כי קבוצה שהוא משמש כנציגה העסקי הגישה לדנקנר הצעה תחרותית יותר מאלו שקיבל עד עתה, אך הוא החליט לדחות אותה. לדבריו, הקבוצה התחייבה בפני דנקנר לא לקיים מגעים ישירים מול הנציגות.

 

"לא צריך להסביר באריכות כמה הנושא הזה חמור אם הוא נכון", ציין שרון במכתבו לנציגות. "ההשפעה של זה על היכולת של הנאמנים להשפיע על התהליך ולעשות לו אופטימיזציה לטובת המחזיקים, היא חמורה. פעולה כזו של נוחי תוך כדי שהוא מכהן כיו"ר אי.די.בי עשויה להוות הפרת חובת אמון שלו כנושא משרה והפרה של חובות דיווח, שלו ושל החברה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x