$
שווקי חו"ל

רשות ניירות ערך בארה"ב מאשימה את עיריית מיאמי בהונאת משקיעים

לפי ה-SEC מיאמי הציגה נתונים מזוייפים לגבי מצבה הפיננסי של העיר בהנפקות אג"ח בשווי של 153.5 מיליון דולר, שבוצעו במהלך 2009

סוכנוית הידיעות 13:4821.07.13

רשות ניירות ערך האמריקאית (SEC) הגישה בסוף השבוע האחרון תביעה נגד העיר מיאמי ומנהל התקציב שלה לשעבר, מייקל בודרו בגין הונאת השקעות. במרכז התביעה הטענה כי העיר הציגה בצורה שגויה את מצבה הפיננסי בפני משקיעי האג"ח.

 

ברשות מאשימים כי בודרו עזר לזייף את הדו"חות הפיננסיים של מיאמי עבור השנים הפיסקאליות 2007 ו-2008, ואף שיקר לגבי מצבה הפיננסי של העיר בשורה של הנפקות אג"ח בשווי כולל של 153.5 מיליון דולר, שבוצעו במהלך 2009. לפי החשד, בורדו עמד מאחורי ההעברה הלא חוקית של קרוב ל-38 מיליון דולר מקרן שיפור ההון של מיאמי בניסיון להסתיר את הגירעון בקרן הכללית של העיר.

 

סאות' ביץ', מיאמי סאות' ביץ', מיאמי

 

הרשות כבר הטילה ב-2003 סנקציות על העיר בשל התנהלות דומה. אולם המקרה הנוכחי מסמל את הפעם הראשונה שבה ה-SEC קובעת כי צו מניעה קודם חל גם על פעילות אסורה חוזרת של עיר. "העובדה שבכיר בעירייה יאפשר להעביר למשקיעים מידע שגוי ומוליך שולל שנים ספורות בלבד לאחר שמיאמי נענשה על ידי ה-SEC בשל התנהלות דומה, הופכת את ההתנהגות החוזרת הזו למכעיסה יותר ולגמרי לא מקובלת", מסר ג'ורג' קנלוס, מנהל מחלקת האכיפה ברשות.

 

בעקבות דו"ח שפורסם בנובמבר 2009, מיאמי נאלצה להחזיר את מרבית ההעברות הכספים מקרן שיפור ההון, וכתוצאה מכך העיר הכריזה על "מצב חירום פיסקאלי", ודירוג החוב שלה הורד על ידי סוכנויות דירוג האשראי.

 

מיאמי היא לא הרשות המקומית היחידה שהסתבכה עם ה-SEC. מוקדם יותר השנה, הרשות תבעה את מדינת אילינוי ואת העיר האריסברג בפנסילבניה בגין הצגה כוזבת של מצבן הפיננסי בפני משקיעים.

 

עורכי דין המייצגים את מיאמי ואת בורדו בחרו שלא להגיב על הדיווח.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x